Tyrinėjimo menas Vaiguvos Vlado Šimkaus skyriuje

         6, 10 klasių mokinių grupė integruojant tris dalykus: lietuvių kalbą ir literatūrą, istoriją ir fizinį ugdymą įgyvendino nedidelės apimties, trijų pamokų, tyrinėjimo, kūrybiškumo ir naujų (ilgą laiką mokykloje neorganizuotų) sportinių rungčių mokymosi projektą. Veiklas organizavo dalykų mokytojai V. Kuzminskienė, R. Drungėlienė ir A. Andrulis. Pasirinktos tyrinėjimo temos: Senovės Graikijos mokslo, literatūros, meno pasiekimai, olimpinės žaidynės ir ryšiai su šiomis dienomis.

         Pirmiausia mokiniai pateko į Chaosą ir išsiaiškino pagal graikus pasaulio sukūrimą, Graikijos civilizaciją ir istorinę raidą, tyrinėjo mitus, lygino asmenybes ir rengė pranešimus, aiškinosi posakio „Achilo kulnas“ prasmę ir vartojimą. Prisiminę olimpinių žaidynių pradininkus, pažiūrėję dokumentinį filmą „Achilo kulnas“ palygino du didžius, galingus kovotojus – legendinį graikų didvyrį Achilą ir žymiausią Lietuvos krepšininką A. Sabonį – nepaisiusius savo gyvenimo, bet atsidavusius savo amatui.

          Bene labiausiai uždeganti buvo trečioji pamoka – pirmųjų olimpinų žaidynių imitacija, pasirinkus tris sporto šakas: disko metimą, ieties metimą ir trumpos distancijos bėgimą. Graikų pavyzdžiu, buvo išaiškintas vienintelis olimpiados nugalėtojas ir apdovanotas Laurų vainiku. Nugalėtojo vardą iškovojo 10 klasės mokinys Lukas Liekys.

 

                                                                                                             Vida Kuzminskienė