Lapkričio 17 d. mažieji centro lankytojai piešė piešinius iš prisirinktų ir susidžiovintų rudeninių lapų. Piešiniai skirtingi, rudeniniai, įdomūs.

     Lapkričio 24 d. dalyvavome popietėje „Tiksintis laikas – Pašilėnų bibliotekai70“.  Klausėmės dainų, poezijos, poetės Dalios Griškevičienės eilių, įteiktos skaitytojams nominacijos, padėkos, išdalintos atminimo dovanėlės.

    Spalio 11 d.  Pašilėnų UD centre lankėsi Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos vyr. metodininkė Nijolė Kančauskienė. Ji lankytojams pravedė biblioterapijos užsiėmimą, kurio metu skaitėme įvairių autorių eilėraščius, aptarėme jų  nuotaikas, eilių poveikį mūsų savijautai, nuotaikai.

         Spalio 4 d. Pašilėnų UD centre pravesta informacinė valandėlė „Drąsūs lakūnai“, skirta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metams ir transatlantinio lakūno Stasio Girėno (tikr. Girskis) 130-osioms gimimo metinėms paminėti.

        Spalio 6 d. vykome į Šaukėnų kultūros ir amatų centrą, kur vyko tautodailininkės Almos Meškienės darbų parodos pristatymas.

        Spalio 13 d. gyventojai susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo nariu Remigijumi Žemaitaičiu. Dalyviai sužinojo, kaip vyksta darbai seime ir pateikė savo klausymus.

Rugsėjo 28 d. Pašilėnų centre vyko renginys „Rudens spalvomis išmargintas gyvenimo kelias“, skirtas paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Skambias gražias dainas senjorams skyrė Užvenčio kultūros centro Vaiguvos skyriaus mišrius vokalinis ansamblis su vadovu Gerimantu Ruku. Svečiai iš Kelmės priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos specialistai Stasys Kvietkus ir Inga Baltrušaitienė pravedė instruktažą kaip išvengti gaisro, kaip pasiruošti netikėtoms situacijoms, dovanojo gaisro detektorių bei informacinių lankstinukų apie saugumą. Seniūnas Linas Mačernius visus senjorus pasveikino su jų diena. Liolių socialinės globos namų Užvenčio padalinio užimtumo specialistė Sigita Šatkauskaitė  pravedė edukacinį užsiėmimą – daryti knygų skirtukai su augalais ( skirtukų formas dovanojo senjorams Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka). Užvenčio padalinio gyventojas Antanas Vološinas  pristatė savo kūrybos eiles. Centro veiklos organizatorė Dalia Valienė pasveikino garbingo amžiaus sulaukusius senjorus gimtadienių proga, o jaunieji centro lankytojai padarė dovanėles visiems šventės dalyviams.  Po šventinio koncerto vyko žaidimai, pasėdėta prie arbatos puodelio.

Rugsėjo 11 d. septyni pagyvenę centro lankytojai vyko į Didžiuosius ŠVČ. Mergelės Marijos gimimo atlaidus Šiluvoje. Aplankyta Šiluvos koplyčia ir bažnyčia, dalyvauta Šv. Mišiose.

Pašilėnų UD centro lankytojai birželio – rugpjūčio mėnesiais dalyvavo švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Atverk duris vasarai“. Vaikai ne tik dalyvavo įvairiose popietėse, išvykose, edukacijose, bet kartu žaidė lauko žaidimus, įvairius stalo ir kompiuterinius žaidimus, skaitė knygas. Vasarą lankytojai centre praleido aktyviai, draugiškai bendraudami, pasidalindami žiniomis ir patirtimi su draugais.

Liepos mėn. Pašilėnų UD centro lankytojai galėjo pasigrožėti kolainiškės Zitos Andrijauskienės karpiniais, o rugpjūčio mėn. buvo eksponuojama šaukėniškės Almos Meškienės fotografijų paroda „Besikeičiantis veidas“.

      Liepos 26 d. – Oninės. Pašilėnų kaime gyvena net penkios Onutės, todėl jaunieji centro lankytojai Vardo dienos proga paruošė dovanėles ir pasveikino jas, kartu su centro veiklos organizatore Dalia Valiene apsilankydami jų namuose.

     Liepos 22 d. centro veiklos organizatorė Dalia Valienė pakvietė jaunimą į  kulinarinį užsiėmimą „Pasigamink pats“, skirta tarptautinei dešrainių dienai  (23 d.) paminėti. Centro lankytojai sužinojo ir aptarė šios dienos atsiradimo istoriją, gamino dešrainius ir skaniai juos suvalgė.

       Liepos 19 –sios vakare Pašilėnų UD centro lankytojai buvo pakviesti į poetinę kompoziciją „Žodžių, surašytų į knygą, laiko bangos nenuplaus…“ pagal šedbariškės bibliotekininkės Dalios Galbuogienės kūrybą. Nuotaikingo, puošnaus vakaro metu autorė pristatė savo pirmąją, išskirtinio dizaino, poezijos knygą, kurioje sudėta keturiasdešimt mįslingų, įdomių, nuotaikingų, netradicinių eilėraščių ir trioletų, skirtų istorinėms asmenybėms, rašytojams. Dalia pasinaudojo Kauno leidyklos „Ridsale“ pasiūlyta idėja, išleisti autorių knygeles puoštu vienetiniu rankų darbo ir aukso dulkėmis nusėtu viršeliu. Iš tokių gražių, autorės Dalios dovanotų knygelių, jos kūrybą skaitė kolegės Danguolė Garnienė iš Kelmės ir pašilėniškė Dalia Valienė, tautodailininkė Ramunė Piniauskaitė iš Spaudžių, šedbariškiai Antanas Galbuogis ir Angelė Radkevičienė bei Justina Viržintienė iš Budraičių. Poezijos vakarą paįvairino pašilėniškio Klaudijaus Virmausko atliekamos dainos. Kažkada pabirusios Dalios Galbuogienės mintys, surinktos ir sudėtos į knygelę, rado atgarsį ir suvirpino klausytojų širdis. Autorei palinkėta tolesnio produktyvaus kūrybinio kelio.

      Šuo-visiems gerai žinomas gyvūnas visame pasaulyje. Iš visų gyvūnų šuo yra geriausias žmogaus draugas, todėl tapo ištikimybės, draugiškumo ir atsidavimo simboliu. Rugsėjo 25-oji – Tarptautinė šuns diena. Dresuoti šunys panaudojami apsaugai, medžioklei, žmonių gelbėjimui, policijos darbe, lydint neregius, gydant ligonius šunų terapija, organizuojamos šunų parodos. Paskaitėme ir plačiau susipažinome su šunų veislėmis, su auginimu ir priežiūra. Nuspalvino vaikai savo augintinį.

Liepos 6-oji -Valstybės diena paminėta Pašilėnų UD centre dalyvaujant pilietinėje akcijoje „Tautiška giesmė aplink pasaulį 2023“. Gražiai pasipuošus, su atributika, suėjus į draugišką būrį paklausytas Prezidento sveikinimas ir sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas.

  Liepos 5 d. Pašilėnų daugiafunkciame centre lankėsi Kelmės visuomenės sveikatos centro specialistė Audronė Palubinskienė. Ji labai suprantamai ir įdomiai vaikams ir jų mamoms pateikė  informaciją „Vasara… ar esi pasiruošęs mėgautis jos malonumais“. Priminė, kaip saugiai elgtis pasilikus vieniems vaikams namuose, ką daryti atsitikus nelaimei, kaip išsikviesti pagalbą, kaip padėti skęstančiam ir kaip ištraukti įsisiurbusią erkę, kuo gali būti vasarą pavojingi saldieji gėrimai ar ledai. Rekomendavo dažniau vaikščioti basomis, valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių, saugiai mėgautis vasaros saule ir atostogomis.

   

       Dalyvaudami švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Atverk duris vasarai“ birželio 29 dieną Pašilėnų UD centro lankytojai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse – akmenukų dekoravimas. Vaikai ėjo ieškoti akmenukų, kuriuos paskui dekoravo kaip kas sugalvojo. Kai kurie akmenukai buvo panašūs į gyvūnus, o ant kitų tiesiog piešėme. Dekoruoti akmenukus labai patiko, tik reikėjo pasitelkti fantaziją.

      EBRU tapyba ant vandens – tokį įdomų edukacinį užsiėmimą Pašilėnų UD centre birželio 22 d. pravedė Užvenčio socialinės globos padalinio užimtumo specialistė Sigita Šatkauskaitė. Piešti ant vandens nėra sudėtinga, bet reikia turėti tam skirtas piešimo priemones. Esame dėkingi Sigitai, kad suteikė galimybę ir išmokė įvairaus amžiaus centro lankytojus nupiešti įdomius piešinius.

     Pasinaudodami užventiškių atsivežta šviečiančia interaktyvia smėlio dėže ir įvairiais augalais, centro lankytojai sukūrė kitokius, įdomius, šviečiančius Joninių vainikus.

Birželio 21 d. Pašilėnų UD centro lankytojai vaikai, dalyvaudami akcijoje „Atverk duris vasarai“, rinkosi į edukacinį-kūrybinį užsiėmimą „Spalvinimas sagomis“. Tam panaudotos centro darbuotojų sukauptos įvairios sagos , jomis „spalvino“ pasirinktus piešinius. Sunkiausia buvo surūšiuoti sagas, o darbas ėjosi puikiai. Naujoviškas spalvinimo būdas visiems patiko, tai rezultatas džiugino pačius vaikus ir jų tėvelius. Surengta centre piešinių paroda.

Birželio 9 d. Pašilėnų UD centro lankytojai vaikai kartu su centro veiklos organizatore Dalia Valiene
iškylavo Beržėnų miške. Iškyla suplanuota, dalyvaujant švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekte „Atverk duris vasarai“. Graži saulėta diena leido
mėgautis buvimu miške, rasti didelį skruzdėlyną, prisiminti medžių pavadinimus, klausytis paukščių
čiulbėjimo, išbandyti miško treniruoklius, pasigrožėti atsivėrusiais prieš akis smėlio karjero vaizdais,
pažaisti futbolą ir susiorganizuoti pikniką miške.

    Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Pašilėnų bibliotekoje ir universaliame daugiafunkciame centre vaikai paminėjo birželio 1-ąją  popietėje „Vaikystės spalvos“. Bibliotekininkė ir veiklos organizatorė Dalia Valienė priminė vaikams, kodėl yra minima tokia diena, kvietė vaikus žaisti, rungtyniauti, atlikti įvairias smagias užduotis, o padirbėjus ir saldumynų paragauti

Gegužės 13 d. Kolainių DC organizavo kelionę į Burbiškio dvarą, kur vyko Tulpių žydėjimo šventė. Draugiškai į kelionę buvo priimtos ir penkios Pašilėnų UD centro lankytojos. Labai patiko šventė, pasiklausėme koncertų, įsigijome tulpių svogūnėlių, aplankėme Burbiškio dvaro istorijos muziejų.

 

Tas rankų švelnumas

       Mamos – tai angelai žemėje, kurios saugo, globoja, rūpinasi mažais ir jau suaugusiais vaikais visą savo gyvenimą. Tad gegužės 8-tą Pašilėnų UD centras pakvietė visus paminėti ką tik buvusią Motinos dieną vakare „Tas rankų švelnumas“. Jaunieji centro lankytojai kartu su centro veiklos organizatore Dalia Valiene poetų eilėmis pasveikino visas susirinkusias į šventę mamas. Nuotaikingą koncertą mamoms skyrė  Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Muzikos skyriaus mokiniai su vedėja Judita Rumbiniene, bei mokytojais Erika Lukšaite ir Kęstučiu Radavičiu. Melodijas mamoms skyrė gitaristas, akordionų duetas, skambėjo pianino melodijos, dainomis džiugino mergaičių ansambliai „Melodija“ ir „Nona“. Užventiškių pasirodymą pratęsė melodingomis dainomis šaukėniškė Elvina Milkintaitė, atlikusi ir savo kūrybos dainą. Vakarą paįvairino Jurgita Poškienė savo sudėliotais deimantinių mozaikų paveikslais su paroda „Šventumas – meilė“. Linksmą ir gyvenimišką spektaklį „Linksmos pamaldos“ susirinkusiems vakaro dalyviams parodė Butkiškės bendruomenės teatras „Teatradienis“ su režisiere Jūrate Sankauskiene. Vaikai visoms vakare dalyvavusioms mamoms įteikė pačių padarytas dovanėles ir gėles. Vakare dalyvavo kelios Užvenčio socialinės globos namų padalinyje gyvenančios mamos. Šio padalinio darbuotojos Sigitos Šatkauskaitės paprašyta perduoti pašilėniškių vaikų pagamintas dovanėles „kvapukus“, negalėjusioms dalyvauti šventėje globos namų gyventojoms ir darbuotojoms mamoms, kurios savo rūpestį, meilę dalija ne tik savo vaikams, bet ir prižiūrimoms senjorėms. Brangiausias mūsų turtas yra meilė, tad dalinkimės ja ir būkim laimingi.

    Balandžio 12 d. Pašilėnų UD centre vyko  pamokėlė,kurios metu gaminome gipso figūrėles. Pamokėlę pravedė Pašilėnų veiklos organizatorė Dalia Valienė. Mažieji Kolainių daugiafunkcio centro lankytojai apžiūrėjo Dalės Valienės surinktą tušinukų kolekciją, kuri vaikams labiausiai patiko. Vilijos Jocienės ežiukų kolekciją ir kt. kolekcijas.

      Belaukiant Šv. Velykų Pašilėnų UD centro lankytojai kruopščiai joms ruošėsi – dažė kiaušinius įvairiais būdais, vašku marginti mokė centro veiklos organizatorė Dalia Valienė. Piešė margučius, susipažino su įvairiais marginimo raštais, įminė mįsles, atliko kitas užduotis, puošė aplinką, prisiminė Velykų papročius, aptarė šeimose esamas Velykų šventimo tradicijas.

   Kovo 30 d. Pašilėnų UD centro lankytojai išklausė paskaitą „Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto profilaktika“. Labai įdomiai ir suprantamai žinias perteikė Kelmės visuomenės sveikatos biuro specialistė Audronė Palubinskienė. Dalyviams pasiūlyta atlikti ir namų užduotis: stebėti savo sveikatą, susipažinti su informacinių lankstinukų medžiaga ir pasistengti sveikai gyventi, daugiau  judėti, saikingai maitintis ir pasinaudoti “Rakto skylutės” informacija perkant produktus.

      Pašilėnų UD centre moterys pamėgo laisvalaikį leisti edukaciniuose kūrybiniuose užsiėmimuose. Dekupažo technika puošia, gražina įvairius medinius, stiklinius, molinius, metalinius daiktus. Spalvingų servetėlių dėka, pasitelkus vaizduotę ir pasitariant su kolegėmis,  jau panaudoti daiktai virsta naujais, dovanoti tinkamais gražiais savo rankomis padarytais darbeliais.

        Kovo 24 d. Pašilėnų UD centro lankytojos su veiklos organizatore Dalia Valiene lankėsi Kolainių daugiafunkciame centre. Kolainiškės su centro veiklos organizatore Irena Lidikauskiene mokė pašilėniškes pasidaryti krepšelius. Po kruopštaus darbo pasisėdėta prie kavos puodelio, pabendrauta, aptarti ateities bendradarbiavimo klausimai.

   

Kovo 16 dieną yra minima Knygnešio diena. Pašilėnų UD centro veiklos organizatorė  Dalia Valienė pakvietė lankytojus  susipažinti su parodėlėje pateiktais dokumentais, knygomis apie knygnešius. Jaunieji centro lankytojai sprendė įvairias užduotis, susijusias su Knygnešio diena. Ieškant atsakymų į klausimus, papildytos vaikų žinios apie tai, kuo mūsų istorijai, mums lietuviams, brangūs knygnešiai, ir kodėl reikia jų nepamiršti, kad ir ateinančios kartos žinotų, kaip knygnešiai platino lietuvišką žodį, raštą, knygą.

     Vasario 21 d. Pašilėnų UD centro veiklos organizatorė Dalia Valienė pakvietė visus į popietę „Lik sveika, žiema!“ švęsti Užgavėnių. Prie darbininko Boleslovo Valiaus verdamos šiurpos katilo šurmuliavo būrys mažų ir didelių persirengėlių. Visi linksmai stebėjo Lašininio ir Kanapinio varžybas, kur reikėjo atlikti įvairias užduotis. Jiems rungtyniauti padėjo Lašininiukas ir Kanapiniukas, auganti senųjų pamaina. Kaip ir reikėjo tikėtis – nugalėjo Kanapinis. Kad ateinantys metai būtų geri, sotūs, skalsūs reikia per Užgavėnes daug ir sočiai valgyti, tad kol šiurpa virė, visi vaišinosi čia pat valytojos Vitos Daroškinos kepamais karštais blynais. Sočiai prisivalgius, persirengėliai atsisveikino su More, kuri gražiai sudeginta ant kalėdinės eglutės šakų laužo. Mažieji persirengėliai išėjo į kaimą, aplankyti tuos, kurie nebuvo prie laužo, ir nepadėjo išvaryti žiemos, kad jiems primintų apie Užgavėnes. Atsisveikinome su Lašininiu ir More, likome laukti gražaus pavasario.

    Vasario 17 d. Pašilėnų UD centro lankytojai centre susitiko su Liolių socialinės globos namų Užvenčio padalinio gyventojais draugiškose šaškių varžybose. Svečius atlydėjo darbuotoja Sigita Šatkauskaitė. Varžybose dalyvavo keturiolika žaidėjų. Pirma ir antra vietos atiteko užventiškiams senjorams, o trečiaja džiaugėsi pašilėniškis šeštokas. Visi varžybų dalyviai centro veiklos organizatorės Dalios Valienės apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

        Popietėje „Laisva plazdėk, trispalve“ Pašilėnų daugiafunkciame centre paminėta Vasario 16-oji-Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Dalyviai skaitė eilėraščius apie Lietuvą ir Vasario 16-ąją, atliko įvairias užduotis, kurios priminė Lietuvos istoriją ir simbolius, žaidė žaidimus apie Lietuvą, susipažino su parodos dokumentais, pasistatė po pilį.

      Vasario 14-oji yra Šv. Valentino, Įsimylėjėlių diena. Pašilėnų UD centro lankytojai dalyvavo popietėje „Širdis širdžiai širdį duoda“, sužinojo iš kur kilo Šv. Valentino diena ir kas buvo Šv. Valentinas. Aptarė kaip šią dieną švenčia pasaulis, nes Lietuvoje ši šventė pradėta minėti nuo 1992 metų. Popietė prasidėjo vieniems kitus apdovanojant popierinėmis širdelėmis, o pasipuošus atliko įvairias užduotis, susijusias su Šv. Valentino diena ir suteikiančias daugiau informacijos. Centro veiklos organizatorė Dalia Valienė visus apdovanojo saldžiomis širdelėmis.

Vasario 7 d. Pašilėnų UD centro veiklos organizatorės Dalios Valienės iniciatyva centro lankytojai dalyvavo Saugesnio interneto dienoje, šių metų akcijos šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!“. Dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu. Suaugusieji lankytojai klausėsi konferencijos, atsakė į testų klausimus. Jaunesni interneto naudotojai žaidė žaidimą „Sugalvok“, aptarė įvairias gyvenimiškas situacijas, pildė Pranuko anketą, žiūrėjo pamokančius filmukus, sprendė testus.

Pašilėnų UD centre sausio 13-oji –Laisvės gynėjų diena, prisiminta ir pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, dalyvaujant pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Paruošta paroda „Sausio nakties šviesa“ su knygomis, straipsniais, piešiniais, kad prisimintume sausio įvykius Vilniuje ir nepamirštume už ką tą naktį buvo kovota 1991 m. Tegul dega atminimo ir vienybės žvakutės ir mūsų širdyse.

     Pašilėnų UD centre vėl po Naujųjų pradėjo moterys stiprinti savo kūno sveikatą mankštindamos raumenis, sąnarius. Renkasi kelis kartus per savaitę daryti mankštą, kurią praveda pašilėniškė Renata Daudoravičienė ir mokosi taisyklingai kvėpuoti, darydamos kvėpavimo Body Flex pratimus su Daiva Balsiene iš Ramučių.