Gegužės 13 d. Kolainių DC organizavo kelionę į Burbiškio dvarą, kur vyko Tulpių žydėjimo šventė. Draugiškai į kelionę buvo priimtos ir penkios Pašilėnų UD centro lankytojos. Labai patiko šventė, pasiklausėme koncertų, įsigijome tulpių svogūnėlių, aplankėme Burbiškio dvaro istorijos muziejų.

 

Tas rankų švelnumas

       Mamos – tai angelai žemėje, kurios saugo, globoja, rūpinasi mažais ir jau suaugusiais vaikais visą savo gyvenimą. Tad gegužės 8-tą Pašilėnų UD centras pakvietė visus paminėti ką tik buvusią Motinos dieną vakare „Tas rankų švelnumas“. Jaunieji centro lankytojai kartu su centro veiklos organizatore Dalia Valiene poetų eilėmis pasveikino visas susirinkusias į šventę mamas. Nuotaikingą koncertą mamoms skyrė  Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Muzikos skyriaus mokiniai su vedėja Judita Rumbiniene, bei mokytojais Erika Lukšaite ir Kęstučiu Radavičiu. Melodijas mamoms skyrė gitaristas, akordionų duetas, skambėjo pianino melodijos, dainomis džiugino mergaičių ansambliai „Melodija“ ir „Nona“. Užventiškių pasirodymą pratęsė melodingomis dainomis šaukėniškė Elvina Milkintaitė, atlikusi ir savo kūrybos dainą. Vakarą paįvairino Jurgita Poškienė savo sudėliotais deimantinių mozaikų paveikslais su paroda „Šventumas – meilė“. Linksmą ir gyvenimišką spektaklį „Linksmos pamaldos“ susirinkusiems vakaro dalyviams parodė Butkiškės bendruomenės teatras „Teatradienis“ su režisiere Jūrate Sankauskiene. Vaikai visoms vakare dalyvavusioms mamoms įteikė pačių padarytas dovanėles ir gėles. Vakare dalyvavo kelios Užvenčio socialinės globos namų padalinyje gyvenančios mamos. Šio padalinio darbuotojos Sigitos Šatkauskaitės paprašyta perduoti pašilėniškių vaikų pagamintas dovanėles „kvapukus“, negalėjusioms dalyvauti šventėje globos namų gyventojoms ir darbuotojoms mamoms, kurios savo rūpestį, meilę dalija ne tik savo vaikams, bet ir prižiūrimoms senjorėms. Brangiausias mūsų turtas yra meilė, tad dalinkimės ja ir būkim laimingi.

    Balandžio 12 d. Pašilėnų UD centre vyko  pamokėlė,kurios metu gaminome gipso figūrėles. Pamokėlę pravedė Pašilėnų veiklos organizatorė Dalia Valienė. Mažieji Kolainių daugiafunkcio centro lankytojai apžiūrėjo Dalės Valienės surinktą tušinukų kolekciją, kuri vaikams labiausiai patiko. Vilijos Jocienės ežiukų kolekciją ir kt. kolekcijas.

      Belaukiant Šv. Velykų Pašilėnų UD centro lankytojai kruopščiai joms ruošėsi – dažė kiaušinius įvairiais būdais, vašku marginti mokė centro veiklos organizatorė Dalia Valienė. Piešė margučius, susipažino su įvairiais marginimo raštais, įminė mįsles, atliko kitas užduotis, puošė aplinką, prisiminė Velykų papročius, aptarė šeimose esamas Velykų šventimo tradicijas.

   Kovo 30 d. Pašilėnų UD centro lankytojai išklausė paskaitą „Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto profilaktika“. Labai įdomiai ir suprantamai žinias perteikė Kelmės visuomenės sveikatos biuro specialistė Audronė Palubinskienė. Dalyviams pasiūlyta atlikti ir namų užduotis: stebėti savo sveikatą, susipažinti su informacinių lankstinukų medžiaga ir pasistengti sveikai gyventi, daugiau  judėti, saikingai maitintis ir pasinaudoti “Rakto skylutės” informacija perkant produktus.

      Pašilėnų UD centre moterys pamėgo laisvalaikį leisti edukaciniuose kūrybiniuose užsiėmimuose. Dekupažo technika puošia, gražina įvairius medinius, stiklinius, molinius, metalinius daiktus. Spalvingų servetėlių dėka, pasitelkus vaizduotę ir pasitariant su kolegėmis,  jau panaudoti daiktai virsta naujais, dovanoti tinkamais gražiais savo rankomis padarytais darbeliais.

        Kovo 24 d. Pašilėnų UD centro lankytojos su veiklos organizatore Dalia Valiene lankėsi Kolainių daugiafunkciame centre. Kolainiškės su centro veiklos organizatore Irena Lidikauskiene mokė pašilėniškes pasidaryti krepšelius. Po kruopštaus darbo pasisėdėta prie kavos puodelio, pabendrauta, aptarti ateities bendradarbiavimo klausimai.

   

Kovo 16 dieną yra minima Knygnešio diena. Pašilėnų UD centro veiklos organizatorė  Dalia Valienė pakvietė lankytojus  susipažinti su parodėlėje pateiktais dokumentais, knygomis apie knygnešius. Jaunieji centro lankytojai sprendė įvairias užduotis, susijusias su Knygnešio diena. Ieškant atsakymų į klausimus, papildytos vaikų žinios apie tai, kuo mūsų istorijai, mums lietuviams, brangūs knygnešiai, ir kodėl reikia jų nepamiršti, kad ir ateinančios kartos žinotų, kaip knygnešiai platino lietuvišką žodį, raštą, knygą.

     Vasario 21 d. Pašilėnų UD centro veiklos organizatorė Dalia Valienė pakvietė visus į popietę „Lik sveika, žiema!“ švęsti Užgavėnių. Prie darbininko Boleslovo Valiaus verdamos šiurpos katilo šurmuliavo būrys mažų ir didelių persirengėlių. Visi linksmai stebėjo Lašininio ir Kanapinio varžybas, kur reikėjo atlikti įvairias užduotis. Jiems rungtyniauti padėjo Lašininiukas ir Kanapiniukas, auganti senųjų pamaina. Kaip ir reikėjo tikėtis – nugalėjo Kanapinis. Kad ateinantys metai būtų geri, sotūs, skalsūs reikia per Užgavėnes daug ir sočiai valgyti, tad kol šiurpa virė, visi vaišinosi čia pat valytojos Vitos Daroškinos kepamais karštais blynais. Sočiai prisivalgius, persirengėliai atsisveikino su More, kuri gražiai sudeginta ant kalėdinės eglutės šakų laužo. Mažieji persirengėliai išėjo į kaimą, aplankyti tuos, kurie nebuvo prie laužo, ir nepadėjo išvaryti žiemos, kad jiems primintų apie Užgavėnes. Atsisveikinome su Lašininiu ir More, likome laukti gražaus pavasario.

    Vasario 17 d. Pašilėnų UD centro lankytojai centre susitiko su Liolių socialinės globos namų Užvenčio padalinio gyventojais draugiškose šaškių varžybose. Svečius atlydėjo darbuotoja Sigita Šatkauskaitė. Varžybose dalyvavo keturiolika žaidėjų. Pirma ir antra vietos atiteko užventiškiams senjorams, o trečiaja džiaugėsi pašilėniškis šeštokas. Visi varžybų dalyviai centro veiklos organizatorės Dalios Valienės apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

        Popietėje „Laisva plazdėk, trispalve“ Pašilėnų daugiafunkciame centre paminėta Vasario 16-oji-Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Dalyviai skaitė eilėraščius apie Lietuvą ir Vasario 16-ąją, atliko įvairias užduotis, kurios priminė Lietuvos istoriją ir simbolius, žaidė žaidimus apie Lietuvą, susipažino su parodos dokumentais, pasistatė po pilį.

      Vasario 14-oji yra Šv. Valentino, Įsimylėjėlių diena. Pašilėnų UD centro lankytojai dalyvavo popietėje „Širdis širdžiai širdį duoda“, sužinojo iš kur kilo Šv. Valentino diena ir kas buvo Šv. Valentinas. Aptarė kaip šią dieną švenčia pasaulis, nes Lietuvoje ši šventė pradėta minėti nuo 1992 metų. Popietė prasidėjo vieniems kitus apdovanojant popierinėmis širdelėmis, o pasipuošus atliko įvairias užduotis, susijusias su Šv. Valentino diena ir suteikiančias daugiau informacijos. Centro veiklos organizatorė Dalia Valienė visus apdovanojo saldžiomis širdelėmis.

Vasario 7 d. Pašilėnų UD centro veiklos organizatorės Dalios Valienės iniciatyva centro lankytojai dalyvavo Saugesnio interneto dienoje, šių metų akcijos šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!“. Dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu. Suaugusieji lankytojai klausėsi konferencijos, atsakė į testų klausimus. Jaunesni interneto naudotojai žaidė žaidimą „Sugalvok“, aptarė įvairias gyvenimiškas situacijas, pildė Pranuko anketą, žiūrėjo pamokančius filmukus, sprendė testus.

Pašilėnų UD centre sausio 13-oji –Laisvės gynėjų diena, prisiminta ir pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, dalyvaujant pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Paruošta paroda „Sausio nakties šviesa“ su knygomis, straipsniais, piešiniais, kad prisimintume sausio įvykius Vilniuje ir nepamirštume už ką tą naktį buvo kovota 1991 m. Tegul dega atminimo ir vienybės žvakutės ir mūsų širdyse.

     Pašilėnų UD centre vėl po Naujųjų pradėjo moterys stiprinti savo kūno sveikatą mankštindamos raumenis, sąnarius. Renkasi kelis kartus per savaitę daryti mankštą, kurią praveda pašilėniškė Renata Daudoravičienė ir mokosi taisyklingai kvėpuoti, darydamos kvėpavimo Body Flex pratimus su Daiva Balsiene iš Ramučių.