Pašilėnų UD centre balandžio 3 d. kūrybinėje valandėlėje paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena. Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Šios šventės idėja priklauso Jellai Lepman. 1967 m. ji parašė atvirą laišką pasaulio skaitytojams ir paragino švęsti šią dieną. Nuo tol šventę kasmet remia kurios nors šalies IBBY skyrius. IBBY Lietuvos skyriaus iniciatyva Vaikų knygos diena Lietuvoje minima nuo 1993 m. Oficialus 2024 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėjas – IBBY Japonijos skyrius, o raktinis žodis – „Vaizduotė“. Pasak japonų rašytojos Eiko Kadono, skaitydami knygas atveriame duris į kitą pasaulį, o perskaitę pamatome pasaulį naujai.

    Valandėlės metu aptarta vaikų knygos dienos prasmė, kodėl reikalingos vaikiškos knygos, atsakyta į anketos klausimus, sukurti plakatai vaikų knygos dienai. Sužinota, kokias vaikai mėgsta skaityti knygas ir kokias dar norėtų įsigyti ir turėti savo namų bibliotekėlėje. Visiems vaikams pirmąją pažintį su knyga suteikė mamos, skaitydamos jiems pasakas prieš miegą.

    Perskaityta Vytės Nemunėlio knyga “Meškiukas Rudnosiukas”, nuspalvinti jo draugai meškiukai. Minupių UD centro veiklos organizatorė Eurika Drungilienė išmokė pasisiūti knygos personažą – meškiuką.

     

Kovo 27 d. Pašilėnų UD centre vyko edukacinė- kūrybinė popietė „Belaukiant Šv. Velykų“. Jos metu centro veiklos organizatorė Dalia Valienė supažindino su įvairia kiaušinių marginimo technika ir mokė vaikus vašku bei dažais dažyti kiaušinius. Pakalbėta ir apie Velykų papročius, pasidalinta patirtimi, kaip namuose marginami kiaušiniai.

       Kovo 22 d. Pašilėnų UD centre vyko poezijos-muzikos popietė „Žodžiai iš širdies“, skirta Pasaulinei poezijos dienai.

      „Vieni baltam lape tiktai raides pamato, kiti dar perskaito ir žodį vieną, kitą… Treti – ir visą sakinį, net antrą – smalsu žinoti – kas ten parašyta… Yra dar žmonės – jie visa esybe jaučia, pamato sielos pėdsakus ant lapo, jų visada atvertos būna širdys, ir girdi, ką kita širdis jiems sako…“ tokiais, pačios Aldonos Orvydienės parašytais žodžiais, ją  pristatė centro veiklos organizatorė Dalia Valienė. Poezija yra tai, kas paliečia, suvirpina žmogaus sielą, sujudina jausmus. Tai atrandame ir kūrėjos Aldonos Orvidienės knygose „Aš turiu savo tylą, svajas…“ ir „Gyvenimo spalvas renku“, kurios buvo pristatytos popietės dalyviams. Renginį vedė kelmiškė poetė Dalia Griškevičienė, kuri, gerai pažinodama Aldoną, nuotaikingai klausinėjo  apie jos kūrybinį kelią. Viešnių paprastas, betarpiškas, nuoširdus bendravimas su klausytojais, padarė poeziją visiems įdomią. A. Orvidienė savo kūrybą pristatė dainomis, kurias atliko kolektyvas „Vilbenė“ iš Kelmės. D. Valienė buvo paruošusi eilėraščius skaitovams, kurie labai dėkingi poetei už dovanotas knygas. Suorganizuotas ir labiausiai patikusio eilėraščio konkursas. Išrinktas eilėraštis „Takas pas mamą“. Tikėkime, kad autorės eilės ras atgarsį klausytojų širdyse, nes rašomos iš širdies.

Pašilėnų UD centre kovo 15 d. lankėsi Minupių UD centro veiklos organizatorė Eurika Drungilienė su lėlėmis, skirtomis vaidinti pasaką „Raudonkepuraitė“. Ji paruošė scenarijų, o veiklos organizatorė Dalia Valienė sukvietė į centrą vaidintojus. Po repeticijos jaunieji aktoriai gražiai suvaidino pasaką „Raudonkepuraitė“. Prieš tai visi dalyviai aptarė parodėlėje knygas, kuriose yra parašyta ši pasaka. Atkreiptas dėmesys, kad ne visos pasakos baigiasi vienodai, yra įvairių pasakos pabaigos interpretacijų. Vaidinimui pasirinkome pasaką su medžiotoju.

Kovo 5 d. Pašilėnų UD centre vyko edukacinis užsiėmimas – margučiai iš modelino. Dalyvavo Liolių socialinės globos namų Užvenčio socialinės globos padalinio gyventojai ir užimtumo specialistė Sigita Šatkauskaitė, kuri ir mokė kaip iš modelino pasidaryti velykines dekoracijas – margučius. Kiekvienas dalyvis į darbelį įdėjo savo vaizduotės, kūrybiškumo. Lauksime kol margučiai išdžiūs, o tada dažysime. Centre surengta pašilėniškės Onos Juknienės velykinių dekoracijų paroda.

Vasario 14 d. minima Šv. Valentino diena. Pasakojama, kad vyskupas Valentinas išklausydavo žmonių prašymus juos paslapčia sutuokti, nes Romos imperatorius Klaudijus II norėjo, kad kariuomenėje būtų nevedę vyrai. Vyskupas Valentinas buvo nubaustas mirties bausme vasario 14 d. Po kurio laiko Valentinas paskelbtas šventuoju. Pašilėnų UD centras ir biblioteka paminėjo Šv. Valentino dieną. Kviečiame užeiti pasižiūrėti širdelių parodą.

Vasario 13 d. – Užgavėnės. Šventės paskirtis išvyti žiemą, sočiai ir riebiai pavalgyti, nes kitą dieną prasideda Gavėnia su pasninku. Tad prie Pašilėnų UD centro Morė laukė vaikų, o centro veiklos organizatorė Dalia Valienė kepė blynus ir laukė persirengėlių, kurie pasistiprinę blynais, išėjo į kaimą aplankyti gyventojų, pasveikinti su Užgavėnėm ir skelbti apie artėjantį pavasarį. Tą dieną užsukę į centrą lankytojai buvo vaišinami blynais ir tradicine Užgavėnių šiurpa.

   Vasario 2 d. šiaulietė Danielė Urbonaitė susirinkusiems Pašilėnų UD centro lankytojams pravedė informacinę valandėlę „Smegenų ir virškinamojo trakto ryšys“. Supažindino su žarnyno funkcijomis, kurios daro įtaką mūsų gyvenimo kokybei. Kalbėjo, kaip užlaikyti švarų organizmą, kokios pagrindinės reikalingos maistinės medžiagos, kokią reikšmę turi fizinis aktyvumas. Menedžerė Laura Urbonienė iš Forever supažindino su medicininio alavijo nauda žmogaus organizmui, paaiškino, kodėl svarbu naudoti reikalingus maisto papildus.

    Vasario 9 d. centre lankėsi Kelmės visuomenės sveikatos biuro specialistė Audronė Palubinskienė su paskaita „Aš renkuosi sveikatą“. Suprantamai centro lankytojams paaiškino, kaip reikia saugoti, stiprinti savo sveikatą. Sveikatai svarbus maistas, fizinis aktyvumas, poilsis. Sužinota, kaip visa tai teisingai pasirinkti ir suderinti, kad mūsų organizmas išliktų sveikas.

Sausio ir vasario mėn. Pašilėnų UD centre lankytojos rinkosi į edukacinius kūrybinius užsiėmimus. Natalija Gasparienė moteris mokė, kaip dekupažo technika, panaudojant trafaretus, gruntą, servetėles ir pridedant daug savo fantazijos ir grožio supratimo, dekoruoti įvairius daiktus. Taip „gimė“ visiškai kitaip atrodančios kavos dėžutės, dekoruotos medinės dėžutės, padarytas dekupažinis paveikslas, dekoruoti stiklainiai, kurie bus naudojami įvairiems prieskoniams laikyti. Dekoruoti gražūs daiktai labai tinka dovanoms.

 Sausio 13-oji visų lietuvių atmintyje išliks visą laiką, nes tai Lietuvos labai svarbi istorijos dalis. Pašilėnų UD centre paminėta ši diena uždegant atminimo žvakeles languose. Vaikai ir suaugusieji apžiūrėjo, skaitė centro veiklos organizatorės Dalios Valienės surengtos dokumentų parodos medžiagą, apžiūrėjo paruoštą piešinių parodą, kuri atspindi 1991 metų sausio 13-osios baisius įvykius, kurie atvertė naują Lietuvos istorijos puslapį.

Centro lankytojai gali pasigrožėti surengta kalėdinių ir naujametinių suvenyrinių eglučių paroda.

                     

Gruodžio 27 d. centro lankytojai vakarojo su knyga – knygų apie Kalėdas ir Naujuosius metus paroda bei garsiniai skaitymai.

Gruodžio 14 d. Pašilėnų UD centre lankėsi Kelmės rajono socialinių paslaugų centro, pagalbos šeimoms skyriaus darbuotojos, atvejo vadybininkė Violeta Zubreckienė, socialinės darbuotojos, dirbančios su šeimomis Simona Jurgilė, Vitalija Lukoševičienė, Rima Graisienė, kurios susitiko su gyventojais. Susitikimo tikslas – supažindinti gyventojus su atvejo vadybos procesu, su  atvejo vadybininko  ir socialinio darbuotojo, kuris dirba su šeimomis, atliekamomis funkcijomis. Specialistės kalbėjo apie darbo kasdienybę, pasakojo apie sėkmingas istorijas ir vis dar išliekančius sunkumus, informavo apie socialinio darbuotojo darbo svarbą dirbant su socialiai pažeistomis šeimomis ir asmenimis.

Gruodžio 15 d. minima Tarptautinė arbatos diena. Centre ji paminėta prie arbatos puodelio.  

 

Gruodžio 20 dieną jaunimas centre žaidė stalo tenisą.

Gruodžio 7 d. centro lankytojos susitiko su menedžere šiauliete Laura Urboniene ir pakalbėjo apie alijošiaus naudą žmogaus sveikatos gerinimui.

 

Gruodžio 01-14 dienomis centro lankytojai galėjo apžiūrėti Šaukėnų amatų ir kultūros centro moterų  būrelio „Mezgu rezgu“ narės Aldonos Bacevičienės raštuotų pirštinių parodą.

 

Lapkričio 17 d. mažieji centro lankytojai piešė piešinius iš prisirinktų ir susidžiovintų rudeninių lapų. Piešiniai skirtingi, rudeniniai, įdomūs.

     Lapkričio 24 d. dalyvavome popietėje „Tiksintis laikas – Pašilėnų bibliotekai70“.  Klausėmės dainų, poezijos, poetės Dalios Griškevičienės eilių, įteiktos skaitytojams nominacijos, padėkos, išdalintos atminimo dovanėlės.

    Spalio 11 d.  Pašilėnų UD centre lankėsi Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos vyr. metodininkė Nijolė Kančauskienė. Ji lankytojams pravedė biblioterapijos užsiėmimą, kurio metu skaitėme įvairių autorių eilėraščius, aptarėme jų  nuotaikas, eilių poveikį mūsų savijautai, nuotaikai.

         Spalio 4 d. Pašilėnų UD centre pravesta informacinė valandėlė „Drąsūs lakūnai“, skirta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metams ir transatlantinio lakūno Stasio Girėno (tikr. Girskis) 130-osioms gimimo metinėms paminėti.

        Spalio 6 d. vykome į Šaukėnų kultūros ir amatų centrą, kur vyko tautodailininkės Almos Meškienės darbų parodos pristatymas.

        Spalio 13 d. gyventojai susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo nariu Remigijumi Žemaitaičiu. Dalyviai sužinojo, kaip vyksta darbai seime ir pateikė savo klausymus.

Rugsėjo 28 d. Pašilėnų centre vyko renginys „Rudens spalvomis išmargintas gyvenimo kelias“, skirtas paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Skambias gražias dainas senjorams skyrė Užvenčio kultūros centro Vaiguvos skyriaus mišrius vokalinis ansamblis su vadovu Gerimantu Ruku. Svečiai iš Kelmės priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos specialistai Stasys Kvietkus ir Inga Baltrušaitienė pravedė instruktažą kaip išvengti gaisro, kaip pasiruošti netikėtoms situacijoms, dovanojo gaisro detektorių bei informacinių lankstinukų apie saugumą. Seniūnas Linas Mačernius visus senjorus pasveikino su jų diena. Liolių socialinės globos namų Užvenčio padalinio užimtumo specialistė Sigita Šatkauskaitė  pravedė edukacinį užsiėmimą – daryti knygų skirtukai su augalais ( skirtukų formas dovanojo senjorams Kelmės Žemaitės viešoji biblioteka). Užvenčio padalinio gyventojas Antanas Vološinas  pristatė savo kūrybos eiles. Centro veiklos organizatorė Dalia Valienė pasveikino garbingo amžiaus sulaukusius senjorus gimtadienių proga, o jaunieji centro lankytojai padarė dovanėles visiems šventės dalyviams.  Po šventinio koncerto vyko žaidimai, pasėdėta prie arbatos puodelio.

Rugsėjo 11 d. septyni pagyvenę centro lankytojai vyko į Didžiuosius ŠVČ. Mergelės Marijos gimimo atlaidus Šiluvoje. Aplankyta Šiluvos koplyčia ir bažnyčia, dalyvauta Šv. Mišiose.

Pašilėnų UD centro lankytojai birželio – rugpjūčio mėnesiais dalyvavo švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Atverk duris vasarai“. Vaikai ne tik dalyvavo įvairiose popietėse, išvykose, edukacijose, bet kartu žaidė lauko žaidimus, įvairius stalo ir kompiuterinius žaidimus, skaitė knygas. Vasarą lankytojai centre praleido aktyviai, draugiškai bendraudami, pasidalindami žiniomis ir patirtimi su draugais.

Liepos mėn. Pašilėnų UD centro lankytojai galėjo pasigrožėti kolainiškės Zitos Andrijauskienės karpiniais, o rugpjūčio mėn. buvo eksponuojama šaukėniškės Almos Meškienės fotografijų paroda „Besikeičiantis veidas“.

      Liepos 26 d. – Oninės. Pašilėnų kaime gyvena net penkios Onutės, todėl jaunieji centro lankytojai Vardo dienos proga paruošė dovanėles ir pasveikino jas, kartu su centro veiklos organizatore Dalia Valiene apsilankydami jų namuose.

     Liepos 22 d. centro veiklos organizatorė Dalia Valienė pakvietė jaunimą į  kulinarinį užsiėmimą „Pasigamink pats“, skirta tarptautinei dešrainių dienai  (23 d.) paminėti. Centro lankytojai sužinojo ir aptarė šios dienos atsiradimo istoriją, gamino dešrainius ir skaniai juos suvalgė.

       Liepos 19 –sios vakare Pašilėnų UD centro lankytojai buvo pakviesti į poetinę kompoziciją „Žodžių, surašytų į knygą, laiko bangos nenuplaus…“ pagal šedbariškės bibliotekininkės Dalios Galbuogienės kūrybą. Nuotaikingo, puošnaus vakaro metu autorė pristatė savo pirmąją, išskirtinio dizaino, poezijos knygą, kurioje sudėta keturiasdešimt mįslingų, įdomių, nuotaikingų, netradicinių eilėraščių ir trioletų, skirtų istorinėms asmenybėms, rašytojams. Dalia pasinaudojo Kauno leidyklos „Ridsale“ pasiūlyta idėja, išleisti autorių knygeles puoštu vienetiniu rankų darbo ir aukso dulkėmis nusėtu viršeliu. Iš tokių gražių, autorės Dalios dovanotų knygelių, jos kūrybą skaitė kolegės Danguolė Garnienė iš Kelmės ir pašilėniškė Dalia Valienė, tautodailininkė Ramunė Piniauskaitė iš Spaudžių, šedbariškiai Antanas Galbuogis ir Angelė Radkevičienė bei Justina Viržintienė iš Budraičių. Poezijos vakarą paįvairino pašilėniškio Klaudijaus Virmausko atliekamos dainos. Kažkada pabirusios Dalios Galbuogienės mintys, surinktos ir sudėtos į knygelę, rado atgarsį ir suvirpino klausytojų širdis. Autorei palinkėta tolesnio produktyvaus kūrybinio kelio.

      Šuo-visiems gerai žinomas gyvūnas visame pasaulyje. Iš visų gyvūnų šuo yra geriausias žmogaus draugas, todėl tapo ištikimybės, draugiškumo ir atsidavimo simboliu. Rugsėjo 25-oji – Tarptautinė šuns diena. Dresuoti šunys panaudojami apsaugai, medžioklei, žmonių gelbėjimui, policijos darbe, lydint neregius, gydant ligonius šunų terapija, organizuojamos šunų parodos. Paskaitėme ir plačiau susipažinome su šunų veislėmis, su auginimu ir priežiūra. Nuspalvino vaikai savo augintinį.

Liepos 6-oji -Valstybės diena paminėta Pašilėnų UD centre dalyvaujant pilietinėje akcijoje „Tautiška giesmė aplink pasaulį 2023“. Gražiai pasipuošus, su atributika, suėjus į draugišką būrį paklausytas Prezidento sveikinimas ir sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas.

  Liepos 5 d. Pašilėnų daugiafunkciame centre lankėsi Kelmės visuomenės sveikatos centro specialistė Audronė Palubinskienė. Ji labai suprantamai ir įdomiai vaikams ir jų mamoms pateikė  informaciją „Vasara… ar esi pasiruošęs mėgautis jos malonumais“. Priminė, kaip saugiai elgtis pasilikus vieniems vaikams namuose, ką daryti atsitikus nelaimei, kaip išsikviesti pagalbą, kaip padėti skęstančiam ir kaip ištraukti įsisiurbusią erkę, kuo gali būti vasarą pavojingi saldieji gėrimai ar ledai. Rekomendavo dažniau vaikščioti basomis, valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių, saugiai mėgautis vasaros saule ir atostogomis.

   

       Dalyvaudami švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Atverk duris vasarai“ birželio 29 dieną Pašilėnų UD centro lankytojai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse – akmenukų dekoravimas. Vaikai ėjo ieškoti akmenukų, kuriuos paskui dekoravo kaip kas sugalvojo. Kai kurie akmenukai buvo panašūs į gyvūnus, o ant kitų tiesiog piešėme. Dekoruoti akmenukus labai patiko, tik reikėjo pasitelkti fantaziją.

      EBRU tapyba ant vandens – tokį įdomų edukacinį užsiėmimą Pašilėnų UD centre birželio 22 d. pravedė Užvenčio socialinės globos padalinio užimtumo specialistė Sigita Šatkauskaitė. Piešti ant vandens nėra sudėtinga, bet reikia turėti tam skirtas piešimo priemones. Esame dėkingi Sigitai, kad suteikė galimybę ir išmokė įvairaus amžiaus centro lankytojus nupiešti įdomius piešinius.

     Pasinaudodami užventiškių atsivežta šviečiančia interaktyvia smėlio dėže ir įvairiais augalais, centro lankytojai sukūrė kitokius, įdomius, šviečiančius Joninių vainikus.

Birželio 21 d. Pašilėnų UD centro lankytojai vaikai, dalyvaudami akcijoje „Atverk duris vasarai“, rinkosi į edukacinį-kūrybinį užsiėmimą „Spalvinimas sagomis“. Tam panaudotos centro darbuotojų sukauptos įvairios sagos , jomis „spalvino“ pasirinktus piešinius. Sunkiausia buvo surūšiuoti sagas, o darbas ėjosi puikiai. Naujoviškas spalvinimo būdas visiems patiko, tai rezultatas džiugino pačius vaikus ir jų tėvelius. Surengta centre piešinių paroda.

Birželio 9 d. Pašilėnų UD centro lankytojai vaikai kartu su centro veiklos organizatore Dalia Valiene
iškylavo Beržėnų miške. Iškyla suplanuota, dalyvaujant švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekte „Atverk duris vasarai“. Graži saulėta diena leido
mėgautis buvimu miške, rasti didelį skruzdėlyną, prisiminti medžių pavadinimus, klausytis paukščių
čiulbėjimo, išbandyti miško treniruoklius, pasigrožėti atsivėrusiais prieš akis smėlio karjero vaizdais,
pažaisti futbolą ir susiorganizuoti pikniką miške.

    Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Pašilėnų bibliotekoje ir universaliame daugiafunkciame centre vaikai paminėjo birželio 1-ąją  popietėje „Vaikystės spalvos“. Bibliotekininkė ir veiklos organizatorė Dalia Valienė priminė vaikams, kodėl yra minima tokia diena, kvietė vaikus žaisti, rungtyniauti, atlikti įvairias smagias užduotis, o padirbėjus ir saldumynų paragauti

Gegužės 13 d. Kolainių DC organizavo kelionę į Burbiškio dvarą, kur vyko Tulpių žydėjimo šventė. Draugiškai į kelionę buvo priimtos ir penkios Pašilėnų UD centro lankytojos. Labai patiko šventė, pasiklausėme koncertų, įsigijome tulpių svogūnėlių, aplankėme Burbiškio dvaro istorijos muziejų.

 

Tas rankų švelnumas

       Mamos – tai angelai žemėje, kurios saugo, globoja, rūpinasi mažais ir jau suaugusiais vaikais visą savo gyvenimą. Tad gegužės 8-tą Pašilėnų UD centras pakvietė visus paminėti ką tik buvusią Motinos dieną vakare „Tas rankų švelnumas“. Jaunieji centro lankytojai kartu su centro veiklos organizatore Dalia Valiene poetų eilėmis pasveikino visas susirinkusias į šventę mamas. Nuotaikingą koncertą mamoms skyrė  Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Muzikos skyriaus mokiniai su vedėja Judita Rumbiniene, bei mokytojais Erika Lukšaite ir Kęstučiu Radavičiu. Melodijas mamoms skyrė gitaristas, akordionų duetas, skambėjo pianino melodijos, dainomis džiugino mergaičių ansambliai „Melodija“ ir „Nona“. Užventiškių pasirodymą pratęsė melodingomis dainomis šaukėniškė Elvina Milkintaitė, atlikusi ir savo kūrybos dainą. Vakarą paįvairino Jurgita Poškienė savo sudėliotais deimantinių mozaikų paveikslais su paroda „Šventumas – meilė“. Linksmą ir gyvenimišką spektaklį „Linksmos pamaldos“ susirinkusiems vakaro dalyviams parodė Butkiškės bendruomenės teatras „Teatradienis“ su režisiere Jūrate Sankauskiene. Vaikai visoms vakare dalyvavusioms mamoms įteikė pačių padarytas dovanėles ir gėles. Vakare dalyvavo kelios Užvenčio socialinės globos namų padalinyje gyvenančios mamos. Šio padalinio darbuotojos Sigitos Šatkauskaitės paprašyta perduoti pašilėniškių vaikų pagamintas dovanėles „kvapukus“, negalėjusioms dalyvauti šventėje globos namų gyventojoms ir darbuotojoms mamoms, kurios savo rūpestį, meilę dalija ne tik savo vaikams, bet ir prižiūrimoms senjorėms. Brangiausias mūsų turtas yra meilė, tad dalinkimės ja ir būkim laimingi.

    Balandžio 12 d. Pašilėnų UD centre vyko  pamokėlė,kurios metu gaminome gipso figūrėles. Pamokėlę pravedė Pašilėnų veiklos organizatorė Dalia Valienė. Mažieji Kolainių daugiafunkcio centro lankytojai apžiūrėjo Dalės Valienės surinktą tušinukų kolekciją, kuri vaikams labiausiai patiko. Vilijos Jocienės ežiukų kolekciją ir kt. kolekcijas.