Šiandien papasakosiu apie 8 klasės mokinių integruotą pamoką (mokyt. R. Drungėlienė ir V.Kuzminskienė) Švento Benedikto vienuolyne ir prie Palendrių Aušros Vartų Marijos bažnyčios. Pirmas mūsų sustojimas buvo prie Marijos bažnyčios, ji pastatyta 1935 metais. Dabar negalima užeiti į vidų, bet buvo nuostabu pamatyti, kaip ji yra išsilaikiusi iki šių dienų. Aplankę Marijos bažnyčią, patraukėme į svarbiausią mūsų buvimo vietą – Šv. Benedikto vienuolyną. Kol važiavome į vienuolyną, mūsų istorijos mokytoja papasakojo, kaip ji asmeniškai mokė vienuolius lietuvių kalbos.
Atvykę į vienuolyną dalyvavome mišiose, skambėjo gražios vienuolių giesmės, po mišių vienuolis Tėvas Grigalius pakvietė pasikalbėti ir atsakyti į visus mūsų paruoštus klausimus. Daug sužinojome apie vienuolių “vienuoliško” kelio pradžią, kasdienybę, darbus ir poilsį, moralines vertybes. Labiausiai įsiminė pasakojimas, kad kiekvieną žmogų, atvykusį į svečius, vienuoliai priima šiltai, globėjiškai, pagarbiai: “kiekvieną svečią vienuolyne priimame tarsi Dievą”.
Liepa Gedvilė, 8 klasės mokinė
Per trisdešimt keturis Nepriklausomos Lietuvos metus užaugo nauja karta, gimusi laisvoje valstybėje be patirties gyventi totalitarinėje valstybėje. Šių dienų jaunoji karta yra atvira, besikeičianti ir atvira permainoms, tačiau netolerancijos apraiškų yra visur: namuose ir viešose vietose, mokyklose ir gatvėse. Tolerancija yra gana sudėtinga samprata, gebėjimas priimti kitą, kitokį nei pats esi, tačiau tuo pačiu tolerancija nereiškia abejingumo, jausmo, jog tai „manęs neliečia“. Šių metų Tolerancijos dienos pavadinimas – PERMAINŲ VĖJAS, kurį simbolizuoja „vėjo malūnėliai“. Skyriaus mokiniai taip pat gamino vėjo malūnėlius, juos pasodino, kad draugystė ir tolerancija vieni kitiems augtų ir didėtų.
prie Kelmės krašto muziejaus vyko tradicinis kasmetinis bėgimas „Graužikai-Kelmė” V.Rimkui atminti. Greta Balašaitytė savo amžiaus grupėje 1.8 km. nuotolyje tapo absoliučioje įskaitoje čempione. Mokinę treniruoja fizinio ugdymo mokytojas Alvydas Andrulis.
„AŠ – TAVO LAISVĖ“
Šventinis renginys, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui paminėti, Vaiguvos Vlado Šimkaus skyriuje prasidėjo klausimu susimąstymui: „Kas yra Mano ir Tavo Lietuva?“ Atsakyme žodžių daug: tai aš, mano draugas, mano tėvai, mano namai, „Žemė irgi mano“. Sveikinamąjį žodį tarė Vaiguvos seniūno pavaduotoja D. Skardžiuvienė ir skyr. vedėja V. Kuzminskienė. Šventės vedėja D. Strelkauskienė priminė svarbiausius valstybės formavimosi, augimo, klestėjimo etapus ir ryškiausias asmenybes. Intarpuose tarp dainų ir šokių komandos turėjo pasitikrinti, kaip išmoko Lietuvos istorijos pamoką – atlikti testą. Visos mokinių atliekamos dainos (mokytoja Jurgita Mickevičienė), eilės (mokytojos Vida Kuzminskienė ir Alina Račkauskaitė-Jocienė), šokiai (mokytojos Danguolė Barauskienė ir Rasa Rutkauskienė); Užvenčio kultūros centro Vaiguvos skyriaus mišraus vokalinio ansamblio dainos (vadovas Gerimantas Rukas) – tai dovana „Mano Lietuvai“. Šventė baigiama kvietimu: „Išsaugokime, kas duoda galimybę išgyventi:/ Tikėjimas, gerumas ir didinga praeitis.“