Paroda. „Skaros , skarelės“

       Minupių ud centras visą lapkritį kvietė moterys  į nepaprastą parodą – apžiūrėti daug gražių, skirtingų ir su įdomia istorija skarelių, kurių iš viso      Liuda Lidienė sukaupė daugiau kaip  40 skarelių. Tai jos mamos nuo vaikystės turėtos skarelės, anytos ir pačios Liudos, kuri neatsisako ,tiek nertų, tiek šilkinių. Todėl šioje parodoje  „Skaros , skarelės“,  galima buvo pamatyti šilkinių, vilnonių, lininių, taip mėgtų 50 –aisiais, 70 – aisiais  ir 80 – aisiais, kurios tiek anuomet, tiek dabar išskirtinė moteriškos aprangos detalė.

 

Alavijo nauda sveikatai ir grožiui“

Lapkričio 28 d. Minupių universaliame daugiafunkciniame centre įvyko paskaita „Alavijo nauda sveikatai ir grožiui“, kurią pravedė Forever kompanijos menedžerė Gitana Tugaudienė. Paskaitos metu susirinkusieji sužinojo ką daryti , jei kamuoja širdies ir kraujagyslių ligos, alergija , silpna imuninė sistema. Taip pat sužinojo , kaip prižiūrėti dantis, odą.

Rudenėli, kaip gražu, gelsta lapai pamažu

Lapkričio 10 dieną Minupių centre surengta moksleivių darbų paroda “ Rudenėli, kaip gražu, gelsta lapai pamažu“

Mano augintinis

 

Kiekvienais metais spalio 4 dieną visas pasaulis švenčia Gyvūnų dieną. Jos esmė – prisiminti ir kartu pasidžiaugti, kokią svarbą mūsų gyvenime turi gyvūnai. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės. Šią dieną švenčia visų tautų, religijų, politinių pažiūrų ir ideologijos žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Šiandien norim pasidalinti Minupių ud centro lankytojų  nuotraukomis augintinių. Dėkojame už nuotraukas Albinai, Liudai, Linai, Vilmai , Vilijai, Darijai, Zitai, Adelei, Reginai, Eurikai, Sigitai , Irenai.

 

Kelionė į gėlių oazę

Netoli Užvenčio , Minupių kaime nuostabią gėlių oazę puoselėja Lina ir Kęstutis Jurčiukoniai . Jų prižiūrimoje sodyboje 3 ha plote auga keli šimtai įvairių gėlių pagal sezoną. Tai įvairių veislių tulpės , narcizai, jurginai, rožės ,lelijos, kardeliai , chrizantemos, liatriai , šilagėlės tarp jų ir hortenzijos, obelaitės ir daug kitų augalų. Ir visą šį grožį šeima sukūrė per devynerius metus. O šio krašto moterys puoselėjančios darželius , dažnai lankosi šioje sodyboje , kad įsigytų , įvairių gėlių svogūnėlių, daigelių, krūmų, ar pasitartu su Lina, kaip prižiūrėti augalus. Rugpjūčio 14 dieną  Minupių centro lankytojos ir Užvenčio socialinės globos namų gyventojai,  apsilankė šioje sodyboje. Vaikščiodami po gėlynus lankytojai ,žavėjosi nuostabiais jurginais , lelijomis, rožėmis ir kardeliais ir kitais žydinčiais augalais O po apsilankymo gėlyne, sugrįžę į Minupių centrą pasidarė iš surinktų centro lankytojų gėlių, knygoms skirtukus. Išvyką organizavo Minupių sentro veiklos organizatorė Eurika Drungilienė o skirtukus padėjo pasidaryti globos padalinio užimtumo specialistė Sigita Šatkauskaitė.

Literatūrinis  edukacinis „Raudona kepuraitė“

Liepos 31 dieną Užvenčio bibliotekoje vaikai trumpam buvo tapę aktoriais ir su lėlėmis vaidino pasaką „Raudonkepuraitė“. Scenarijų parengė ir vaidmenis paskirstė Minupių UDC veiklos orgainizatorė E. Drungilienė. Vaidino Minupių udc ir Užvenčio Maltiečių VDC moksleiviai .

 

Išvyka prie Martyno pušies

Minupių ud  centras Rugpjūčio 2 dieną surengė išvyką kartu su Minupių kaimo bendruomenės narėmis  ir Užvenčio socialinės globos namų gyventojais  į Užvenčio girininkiją, Plikšilio mišką, prie augančios Martyno pušies – valstybės saugomo gamtos paveldo objekto, kurią 19 metų globoja Minupių kaimo bendruomenė . Ši pušis, miške pati aukščiausia, storiausia ir seniausia, bei apipinta legendomis. Iki šiolei lankoma tikinčiųjų. Šią dieną lankytojai paskyrė tvarkydami aplinką, nurinkdami senus sulūžusius šventus paveikslėlius, nugriebdami nukritusius pušies spyglius, kankorėžius, nušienaudami žolę. Po darbų bendruomenės narės dalinosi savo prisiminimais, kaip atrado šią nuostabią vietą.

„Laukinės gamtos pėdsakai paveiksle „.

Liepos 27 d Minupių ud centre Minupių kaimo bendruomenės narės kartu su vaikais ir Liolių socialinės globos namų Užvenčio filialo gyventojais dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Laukinės gamtos pėdsakai paveiksle“ kuriuos pravedė globos padalinio užimtumo specialistė Sigita Šatkauskaitė.

Tėvo diena

Tėvo diena – tai nuostabi proga skirti dėmesio ir išreikšti savo meilę bei rūpestį brangiesiems tėčiams. Minupių ud centro moksleiviai tėčiams padarė  po išskirtinę  dovaną  Tėvo dienos proga muilą – šveistuką.  Su kuriuo po sunkios darbo dienos galėtų nusiplauti nuvargusias rankas.

Sekminės – ganiavos pradžia

Minupių centro moksleiviai  sužinojo , kad katalikų tikėjime septintą savaitę po Velykų yra Sekminės. Kad tai  katalikams – Šventosios Dvasios atsiuntimo šventė, o gyvulėliams, piemenėliams, ūkininkams – dar ir ganiavos pradžia su įvairiomis linksmybėmis. Šiais metais Sekminės švenčiamos gegužės 28 dieną. Šiai progai mažieji centro lankytojai išsivaizdavo save mažais ūkininkais išvarančiais gyvulis į laukus, kuriuos įmažino savo darbeliuose. O laukuose pynėsi paskutinių dar nenužydėjusių pienių vainikus.

Pavasaris kaime

Kalendorinis pavasaris eina į pabaigą , o aš noriu pasidalinti jūsų įamžintu nuotraukose žydinčiu pavasariu. Paliekanti mus gegužį- pasklidusi žiedų ir lakštingalų svajingų giesmių mėnesį . Nužydėjo sodai, kaip sniegas nubiro jų žiedai. Skraido jau pienių pūkai, o vėjas nešioja sėklytes po pievas ir laukus. Beržai, apsirėdę švelniu, žaliu rūbu, alsuoja jaunyste ir šnara, kupini nuojautos, kad ateina dar šviesesnis laikas – vasara, nes dienos vis ilgyn ir ilgyn. Ir saulė vis aukštyn į dangų kopia.

Dėkoju visiems atsiuntusiems nuotraukas, jūsų atiduota meilė, švelnumas augalams daro mus geresniais, o kraštą nuostabiu .

Pagarbiai Eurika.

Pasivaikščiojimas po žydinčią pievą

    Viskas, kas mus supa – parkai, skverai,  laukai ir net gėlynai , visa tai gali pasitarnauti, kaip neišsenkantis medžiagų šaltinis kūrybai. Dirbdami su įvairiomis gamtinėmis medžiagomis susipažįstame, mokomės aplinkos, kurioje gyvename, mokomės ją prižiūrėti, stebėti , tyrinėti gamtos išteklių įvairovę. Minupių centro moksleiviai pasivaikščiodami po šalia centro esantį parkelį rinko, žydinčius augalus. Vaikai   mokindamiesi natūralią gamtos medžiagą  paversti meno kūriniu dėka fantazijos ir noro sukūrė nuostabius darbelius.

Meškiukas Rudnosiukas

Balandžio 2 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Šiai progai, Užvenčio bibliotekoje surengta literatūrinė edukacija „Meškiukas Rudnosiukas“. Popietėje dalyvavo Šatrijos Raganos gimnazijos  pailgintos dienos grupės ir  Maltiečių VDC vaikai, kuriuos atlydėjo mokytoja G. Montrimienė. Užsiėmimus pravedė Užvenčio Šatrijos Raganos Minupių centro veiklos organizatorė E. Drungilienė.

Tas alyvų svaigus žydėjimas

Minupių centro moksleiviai įvairia techniką  darė darbelis alyvų tematika. Parengti darbeliai eksponuojami  parengtoje darbu parodoje „ Tas alyvų svaigus žydėjimas“ Užvenčio m. bibliotekoje.

Daigelį  sodinu – mamytei gėlytę auginu.

Minupių centro mergaitės pasisodino po pelargonijos  daigelį. Kurį augino , puoselėjo   mylimoms  mamytėms. Šį gėlelė  pasirinkta neatsitiktinai . Mat ji  viena iš seniausių kambarinių augalų pasaulyje. Jas augino mūsų močiutės. Norėdami priminti mamoms vaikystės gėles , todėl   pasirinkome –  pelargoniją. Dabar,  kartu su mamytėmis, auginsime šias nuostabias gėles. Sveikiname visas mamytes su jų diena, būkite ilgaamžės kaip šios pelargonijos.

Florijonas gaisrų sergėtojas“.

Minupių centro moksleiviai paminėjo Ugniagesių globėjo šv. Florijono dieną spalvindami užduočių knygeles apie gaisro pasekmes ir sužinos įvairias situacijas , kaip išvengti gaisro ir ką daryti užsidegus namams, drabužiams, kaip elgtis gamtoje. Darė gaisrinių automobilių maketus.

„Karoliukų sūkury“.

Balandžio 27 d. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Minupių universaliame centre Motinos dienos proga surengta minupiškės Albinos Lidienės  darbų paroda „Karoliukų sūkury“.

Parodoje eksponuojami darbai, atlikti biserio technika. Tai karoliukų varstymo menas, kurio istorija siekia kelis tūkstantmečius metų. Biserio karoliukai – labiausiai paplitusi ir prieinama priemonė įvairių papuošalų, žaisliukų gamybai. Vėrimo technika reikalauja atidumo, kruopštumo ir fantazijos. Dažniausiai darbeliai veriami ant plonos vielutės. Parodoje eksponuojamos įvairios gėlės.

Balandžio 22-oji – Tarptautinė Motinos Žemės diena

Balandžio 22 d. pasaulyje minima Tarptautinė Motinos Žemės diena, kuri tarsi simboliškai pabaigia Žemės mėnesį, prasidėjusį kovo 20-ąją – Pavasario lygiadienį. Šią dieną pasaulio gyventojai raginami gyventi  taikiai, harmoningai, vienytis sąmoningiems pokyčiams Žemėje.  Minupių centro moksleiviai  savo piešiniuose ,  nori matyti žemę, apgaubtą žalumos, švariais vandenų ištekliais .

Edukacija. Naujas seno vazono veidas.

Minupių  centro lankytojos buvo pakviestos  atnaujinti senus gėlių vazonus servetėlių dekoravimo būdu.  Šis užsiėmimas skirtas žmonėms kurie  bet ką atiduotų už malonumą pasinerti į kūrybą ir ieškantiems vis naujų jos išraiškos būdų, vazonų dekoravimas – pats tas. Perkelti pavasario ar vasaros spalvas iš savo fantazijų pasaulio į konkretų kūrinį. Ir šypsotis, įsivaizduojant savo unikaliame vazone vešančią gražuolę gėlę ir atnaujintą (kad ir vos vos) interjerą. Taip, vazonų dekoravimas neabejotinai skirtas tiems, kurie mėgsta rankose laikyti teptuką. Smagu braukti teptuku per gruoblėtą vazono šoną ir stebėti, kaip jis, senas ir išblukęs, nušvinta pačiomis įvairiausiomis spalvomis. Užsiėmimus vedė Minupių ud centro veiklos organizatorė Eurika Drungilienė.

Laukiame Šv. Velykų

Minupių centre ruošiamasi Šv. Velykoms. Minupių kaimo bendruomenės narės  Aldona Lielikienė, Rūta Vaitkevičienė, Liuda Lidienė, Zita Bastakienė  margino vašku įvairiais raštais margučius , o Minupių ud centro moksleiviai darė įvairias Velykines dekoracijas, krepšelius numargintiems margučiams . Patalpas taip pat labai papuošė Liudos Lidienės  surengta Velykinių atvirukų paroda.

Minupių UD centro veiklos organizatorė

Eurika Drungilienė

O tų margučių margumynas

Minupių centre Minupių bendruomenės narės Aldona Lielikienė, Rūta Vaitkevičienė, Liuda Lidienė, Zita Bastakienė  margino vašku įvairiais raštais margučius , o moksleiviai darė krepšelius į kuriuos sudėjo numargintus margučius ir  padovanojo Liolių socialinės globos  namų Užvenčio filialo gyventojams.

Minupių UD centro veiklos organizatorė

Eurika Drungilienė

Minupių centre Velykinių atvirukų paroda

Šv. Velykų proga  Minupių centras  lankytojus kviečia susipažinti su Minupių bendruomenės narės Liudos Lidienės  velykiniais atvirukais iš jos asmeninės kolekcijos. Centre  eksponuojama 40  atvirukų pagamintų 1970 metais iki 2022 metų . Akį džiugina paspalvinti kiaušiniai, viščiukai, zuikučiai, avinėliai , pumpuruotos augalų šakelės, laimingų žmonių veidai. Ant kiekvieno atviruko ranka užrašytas nuoširdus sveikinimas ar palinkėjimas, kas suteikia atvirukui ypatingą išliekamąją vertę. Didesnė dalis atvirukų yra panašaus formato – neperlenkiami, nes tokius  atvirlaiškius lengviau buvo siųsti paštu .

Minupių universalaus daugiafunkcinio centro

Veiklos organizatorė Eurika Drungilienė

„Avinėlis – Velykų simbolis“

Užvenčio bibliotekoje surengta velykinė paroda „Avinėlis – Velykų simbolis“. Darbelius padarė Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Minupių UDC moksleiviai. Moksleivius paruošė veiklos organizatorė E. Drungilienė.

Meškiukas Rudnosiukas

Balandžio 2 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Šiai progai, Užvenčio bibliotekoje surengta literatūrinė edukacija „Meškiukas Rudnosiukas“. Popietėje dalyvavo Šatrijos Raganos gimnazijos  pailgintos dienos grupės ir  Maltiečių VDC vaikai, kuriuos atlydėjo mokytoja G. Montrimienė. Užsiėmimus pravedė Užvenčio Šatrijos Raganos Minupių centro veiklos organizatorė E. Drungilienė.

Žemė. Pavasaris ir paukščiai.

  Kovo mėnesį  minima pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris ir  paukščių sugrįžtuvės. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos  Minupių universalus daugiafunkcinis centras,   kartu su Minupių kaimo bendruomenę ir Užvenčio seniūnija,  suorganizavo akciją „ Žemė. Pavasaris ir paukščiai“ atlikti  pavasariniams darbams .  

   Visą kovo mėnesį buvo tvarkomas vietos parkelis , nugriebiami iš rudens likę paskutiniai lapai, genėjamos medžių šakos , keliami inkilai grįžtantiems paukščiams. 

   Darbo užteko visiems.  Moksleiviai puošė  kūrybiniais darbeliais  patalpas paukščių sugrįžtuvėm. Žeberių ūkininkas Vaclovas Streckis ir Minupių kaimo ūkininkai Rimantas Kulevičius ir Arūnas Vozgirdas, padarė inkilus.  Kuriems pakabinti atsakingai rinko  vietą seniūnijos darbuotojai , nepamiršdami pagrindinių taisyklių.     Inkilas turi būti    stabiliai pritvirtintas. Sparnuočiai iš savo namų turi matyti saulę,  parinkti tinkamą  medžio lapiją, kad  laikantis medis nesvyruotų, nuo mažiausio vėjelio.

  Akcijos dalyvius „ Žemė. Pavasaris ir paukščiai“ bundanti gamta , skatino visus  stebėti pavasario požymius, žadino  norą pajusti atbundančios gamtos grožį, meilę paukščiams ir gamtai.

 

Minupių universalus daugiafunkcinis centro

Veiklos organizatorė Eurika Drungilienė

Pasidaryk ant medinės mentelė – lėlę.

Kovo 21 d. pasaulyje minima Tarptautinė lėlininkų diena. Ji skirta visiems, kas lėlėje mato gyvą būtybę ir sugeba tai parodyti kitiems. Tą proga Užvenčio bibliotekoje vyko popietė-edukacija „Pasidaryk ant medinės mentelė – lėlę“. Į popietę atvyko Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus ,,Drugelis” grupė. Vaikučius atlydėjo mokytoja D. Paliulienė. Edukacinius užsiėmimus pravedė Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Minupių UDC veiklos organizatorė E. Drungilienė ir Užvenčio bibliotekos bibliotekininkė R. Karpienė. Taip pat lėles,  gamino ir Minupių UD centre  moksleivės. Užsiėmimų metu vaikai ant medinių šaukštų ir mentelių darė veidelius , piešė rūbelius , taip virtuvei skirti įrankiai virto spalvingomis lėlėmis. Viso užsiėmimo metu visus dalyvavusius lydėjo gera nuotaika.

Sveikatos paskaita skirta moterims „ Kaip išlikti jaunom“

   Minupių centre kovo 8 dieną įvyko paskaita „ Kaip išlikti jaunom“ skirta moterims. , kurią pravedė Kelmės r. savivaldybės visuomeninės sveikatos biuro specialistė Audronė Palubinskienė. Šios paskaitos metu kaimo moterys sužinojo kokie yra būdai,   ilgiau išlikti jaunom, koks turi būti fizinis aktyvumas ir poilsis, tausojantis sveikatą. Kokia turi būti  mityba, apsauganti nuo ligų ir kokie pavojai slypi pagyvenusių žmonių buityje ir kaip jų išvengti.

Minupiškės mokėsi   japoniško popieriaus lankstymo meno

    Minupių centre kovo 14 d įvyko edukacinis užsiėmimas „Pasidarykime origami dėžutę“,  kurį pravedė Minupių kaimo bendruomenės narė Dalia Barauskienė. Moterys susikaupusios lankstė dėžutes, taip sužinojo, kad  šis kūrybinis užsiėmimas  moko susikaupti, lavina rankos-akies koordinaciją, tikslumą ir geometrinių formų supratimą  ir , kad origami – tai japoniškas popieriaus lankstymo menas, kuriame naudojamas tik popierius, be jokių pagalbinių priemonių.

PILIETIŠKUMO AKCIJA – TAUTINĖS JUOSTELĖS PYNIMAS
Kovo 10 dieną Minupių centro moksleivės sudalyvavo pilietinėje akcijoje „Tautinės juostelės
pynimas “ ir paminėjo  Kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Puoselėdami
lietuvybę. mokinės pynė trispalves apyrankes, juosteles jomis pasipuošė pačios bei užrišo apyrankes
užsiėmimą pravedusioms Liudai Eurikai.

Kovo aštuntoji siautėjant pūgai.

 Minupių kaimo bendruomenės moterys Kovo 8-ają  – Tarptautinę moters dieną rinkosi į Minupių centrą,  turiningai praleisti laiką. Moterys išklausė nuotaikingą paskaitą „ Kaip išlikti jaunoms“,  kurią pravedė Kelmės sveikatos biuro specialistė Audronė Palubinskienė. Taip pat šią dieną moterys sulaukė staigmenų: Žeberių ūkininkas Vaclovas Streckis visas moterys apdovanojo gėlėmis, nuvalė nuo sniego su savo techniką privažiavimą į patalpas, tą visai nepavasarišką dieną ,kad moterim nereikėtų bristi per pusnis. Šiomis staigmenomis diena nesibaigė, visos moterys ,  dar gavo ,  nuo Audronės dovanų kosmetikos ir higienos priemonių , sudalyvavo edukacijoje „Pasidaryk Origami dėžutę. „ užsiėmimus pravedė bendruomenės narė Dalia. Pasibuvimas pasibaigė prie vaišių stalo, nors už lango siautėjo pūga, visoms buvo šilta ir gera pabūti kartu.

  Minupių centre moksleiviai sužinojo, kad  simegrafija tai siuvinėjimas ant popieriaus. Pavadinimas kilęs iš dviejų žodžių „simetrija“ ir „grafika“, nusakančių rankdarbio techniką: simetriškos linijos. Manoma, kad simegrafija atsirado Amerikoje. Čia nusistovėjo ir pagrindinės taisyklės, reikalaujančios, kad rankdarbyje vyrautų harmonija, būtų išlaikytas deramas atskirų dalių ir spalvų santykis.

   Moksleiviai  suprato,  kad šis menas reikalauja daug kruopštumo . Šiandien jie mokinosi įvaldyti varstymo ir kaišiojimo technikas su priemonėmis, paruoštomis iš popieriaus bei siūlų. Vaikai pasiruošė ,  ant popieriaus paveikslėlį , kurį išbadė adata. Tarp standžiame popieriuje išbadytų skylučių tiesiami ir tempiami siūlų spinduliai. Simegrafijos darbeliai yra labai įdomūs ir gražūs. Jiems tinka įvairūs siūlai, tik jie turi būti gana tamprūs, gražiai derėti vieni prie kitų.

  Užsiėmimus pravedė Minupių UD centro darbuotojos Liuda Lidienė ir Eurika Drungilienė.

  Simegrafijos darbų dėka  atsiskleidė vaikų individualumas, jo grožio suvokimas, bet ir kūrybiškumas, pasitikėjimas savimi, bei bendravimas ir bendradarbiavimas komandoje. Parengta Minupių UD centre darbų paroda „Močiutės šiltų mezginių raštai „.

Užgavėnių kaukių gaminimas
Žiema taip nusibodo, kad atėjo metas vyti ją lauk. O koks gi žiemos išvijimas be Užgavėnių kaukių? Juk kuo baisesnė kaukė, tuo labiau žiema išsigąs, ir pavasariui vietą užleis…
Vasario 17-20 dienomis Minupių centro vaikai prisirinkę medžiagėlių, kailiukų ir įvairių siūlų, atskubėjo darytis kaukių . Kaukės buvo gaminamos pagal papjė mašė techniką. Tai gana senas ir paplitęs kaukių gaminimo būdas. Kelias dienas kaukių pasidarytus maketus , maketavome, lipdėme, džiovinome, dažėme ir puošėme. Užgavėnių kaukės išėjo tiesiog puikios!

„ Nešu aš lino rankšluostį raštuotą „
Minupių centre parengta Tautinių audinių paroda „ Nešu aš lino rankšluostį raštuotą „ skirtą
Vasario 16 minėjimui. Centro lankytojai studijavo tautinius raštus, ornamentus išaustus lininiuose
rankšluosčiuose .

Sausio 23- 30  dienomis Minupių universaliniame daugiafunkciniame centre  surengta vilnos vėlimo edukacija. Jos metu  merginos  gamino papuošalus. Edukacija prasidėjo merino vilnos pristatymu, visų reikalingų priemonių paskirstymu dalyviams. Vėliau kiekvienas dalyvis pasirinko norimas vilnos spalvas ir pradėjo darbuotis.  Edukacijos dalyviams,  šis užsiėmimas buvo pirmasis, tačiau sulaukė didelio  susidomėjimo. Buvo smalsaujama, kur galima nusipirkti vilnos, kaip padaryti specialius vilnos rutuliuku, kiek laiko džius . Pasibaigus edukacijai, moksleivės džiaugėsi darbo rezultatais ir pačių pasidarytais papuošalais. Užsiėmimus pravedė Minupių UD centro darbuotojos Eurika Drungilienė ir Liuda Lidienė

„Brenda seniai besmegeniai“
Sausio 22 d. Pasaulinė sniego diena. Šios dienos vienas svarbiausių žiemos simbolių, sniego senis.
Įvairiose šalyse sniego senis, žymi ir žiemos sezono pradžią. Šią žiemą Minupių UD centro
moksleiviai nutarė, surengti senių besmegenių parodą. Kadangi nespėjome nulipdyti senius
besmegenius iš sniego, nusprendėme nusipiešti ir surengti parodą „Brendą seniai besmegeniai“
Minupių centre ir Užvenčio m bibliotekoje .
Minupų universalaus daugiafunkcinio centro veiklos organizatorė Eurika Drungilienė

Minupių UD centre gruodžio mėnesį buvo atidarytos  Kalėdinės dirbtuvės. Jose Minupių bendruomenės narės ir Minupių centro moksleiviai, darė Kalėdines dekoracijas . Eglutės dekoracijos  buvo padarytos  iš modelino – angelai, nameliai, iš siūlų – seneliai ir paukšteliai. Iš veltinio siūti bateliai , pirštinės . Bendruomenės narės žaislus darė  iš šiaudų ir putplasčio burbulus dekoravo dekupažo tehnika .  Papuošta eglutė tapo išskirtinio grožio ir visus džiugino.  Užsiėmimus vedė Minupių centro darbuotojos Liuda Lidienė ir Eurika Drungilienė.