Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija birželio mėnesį jungėsi prie respublikinės iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes“, kurią organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Šios iniciatyvos metu 1-6 klasių mokiniai artimiau susipažino su įvairiomis profesijomis, lankėsi savo tėvų ir kitų artimųjų darbovietėse, susipažino su jų profesijų subtilybėmis.
Penktoko Šarūno mama dirba gimnazijos valgykloje, todėl maloniai sutiko priimti mokinius ir papasakoti, kur įgįjo virėjos profesiją, kokių asmeninių savybių reikėjo norint mokytis ir reikia dabar dirbant šį darbą.
Gimnazijos valgyklai vadovauja šeštokės Urtės močiutė, čia dirbo ir mergaitės mama. Mergaitė žino, kiek ir ko turi žinoti ir mokėti čia dirbantys žmonės, todėl pasiūlė klasiokams ir auklėtojai apsilankyti valgykloje. Čia vyko klasės valandėlė skirta susipažinti su buhalterio, virėjo, virėjo padėjėjo profesijomis, papasakota, kokia eilinė darbo diena, kas darbe motyvuoja labiausiai.
Pirmokės Rugilės ir penktokės Miglės močiutė jau 40 metų dirba mokyklos bibliotekoje bibliotekininke. Ji pasakojo, kad, kai mokėsi mokykloje labai mėgo skaityti knygas, kad jų klasės auklėtoja buvo lietuvių kalbos mokytoja. Įdomus dalykas tai, kad net 4 klasės mokinės tapo bibliotekininkėmis. Bibliotekininkė Laima papasakojo su kokiais iššūkiais susiduria, kokias knygas dažniausiai tenka išduoti mokiniams, kaip pasikeitė darbo diena ir priemonės nuo pirmųjų darbo bibliotekoje metų.
Antroko Visvaldo mama – specialioji pedagogė. Antros klasės mokiniams ji parodė pamokose naudojamas priemones, aprodė kabinetą ir papasakojo, ką reikia mokėti ir žinoti, norint padėti mokiniui, kuriam sekasi sunkiau.
Pirmokės Mildos ir gimnazistės Vaivos mama – istorijos mokytoja bei sveikatos priežiūros specialistė. Todėl buvo įdomu apsilankyti jos darbo vietose ir paklausti….kaip pavyksta suderinti du darbus, toje pačioje vietoje, kiek metų teko mokytis, kuris darbas labiau prie širdies ir dar daugiau dalykų.
Artimiau susipažinome su tais žmonėmis, kurie kasdien yra šalia mūsų, prisideda prie mokinių ugdymo, tobulėjimo, sveikatos priežiūros ir kitų pagrindinių poreikių tenkinimo. Tai įdomi patirtis, kaip sakė patys mokiniai ,,Tai leidžia pažinti šalia esančius žmones, pagalvoti apie save – ar aš taip galėčiau, ko man reikėtų, ką turiu mokėti“. Be abejo pažintis su profesijomis suteikia žinių ir plečia mūsų akiratį. Gimnazistai sakė, ,,..jau turėsime patirtį kaip reikia daryti, kai po dešimties metų mums patiems reikės pristatyti savas profesijas“…
Manome, kad iniciatyvos tikslą- supažindinti mokinius su profesijų pasauliu, o mokinių tėvus ir artimuosius įtraukti į profesinį veiklinimą – pasiekėme. O tai daro teigiamą įtaką mokinių profesinio orientavimo tikslų įgyvendinimui.
Karjeros specialistė Dalia Orlakienė