Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos mokinių nauji potyriai

       2022m. spalio 17 d. prasidėjo tarptautinis Erasmus+ projektas Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje. Jis buvo pirmasis Erasmus+ projektas mūsų mokykloje, kurį koordinavo anglų kalbos mokytoja Ilona Kučinskienė, jai padėjo organizacinio komiteto nariai, mokytojai: Kristina Mockutė, Eugenijus Jafimovas, Simona Tekorienė, Kęstutis Radavičius ir Albertas Pumputis. Taip pat projekte dalyvavo dar trys mokyklos iš skirtingų šalių: Vokietijos (7 mokiniai ir 2 mokytojai: Matthew Knights ir Pam Grimes), Ispanijos (7 mokiniai ir 2 mokytojai: Beatriz Escuredo Vázquez ir Guillerme Brea Lozano) ir Lenkijos (8 mokiniai ir 2 mokytojai: Silwia Cilulka ir Szymon Wachon).

        ,,Erasmus+ European Youth, Your Voice Will Be Heard” projekto tikslas – dirbti kartu, vienoje komandoje, kad jauni žmonės, iš projekte dalyvaujančių mokyklų, susipažintų vienas su kitu, kad jų balsai būtų plačiai išgirsti visoje Europoje, jog jaunimas nebijotų drąsiai reikšti savo nuomonę ir į ją būtų atsižvelgta.

       Pirmąją dieną, susirinkę į mokyklą, sutikome lenkų bei vokiečių grupes, jos buvo sutiktos ir pasveikintos gimnazijos direktoriaus Alberto Pumpučio bei muzikos skyriaus pasirodymu, po to supažindinome svečius su gimnazija. Vėliau žaidėme žaidimus, padedančius pažinti vienas kitą, ėmėmės darbo grupėse: kūrėme projekto dainos žodžius ir šokį, kurio mus mokė III g klasės mokiniai Rokas Kancius ir Milėja Rimkutė. Visi kartu piešėme plakatą, artėjančioms Žalgirio varžyboms, užsieniečius mokėme skanduočių. Po pietų pertraukos aplankėme Užvenčio dvaro malūną, kraštotyros muziejų ir Užvenčio dvarą, kuriame gyveno rašytoja Marija Pečkauskaitė – Šatrijos Ragana. Apie žymius Užvenčio objektus ir vietoves pasakojo ir lydėjo fizinio ugdymo mokytojas Aidas Juozapavičius, į anglų kalbą vertė IV g klasės mokinys Erikas Rimkus. Vėliau tęsėme ekskursiją į Šatrijos kalną, ten išgirdome trumpą istoriją apie Amžinąją ugnį, o grįžę į Užventį vaikai ilsėjosi ir mėgavosi Užvenčio dvaro malūno suteikiamomis SPA paslaugomis. Galiausiai, dienai pasibaigus, vaikai su šeimomis, kurios juos priėmė, išvyko namo.

        Antrąją dieną sutikome atvykusius ispanus, su jais susipažinome žaisdami žaidimus, toliau kūrėme šokį ir dainą, pabaigėme kurti plakatą. Papietavę išvykome į Kauną, kurio senamiestyje lankėmės Laisvės alėjoje, Kauno pilyje, Kauno Šv. Arkangelo Mykolo katedroje, sužinojome Kauno istoriją. Vėliau vykome į Žalgirio areną ir stebėjome Eurolygos rungtynes ,,Kauno „Žalgiris“ – Bolonijos „Virtus““. Rungtynėms pasibaigus, vykome namo.

     Trečiąją dieną gimnazijos įrašų studijoje įrašėme mokinių sukurtą Erasmus+ dainą ir pabaigėme sukurti šokį. Kūrėme klausimyną, kurį mokiniai užpildys žiemą. Užbaigę darbus mokykloje, projekto dalyviai išvyko į Kelmės krašto muziejų ir dalyvavo edukacijoje. Joje susipažino su indėnų buitimi ir žaidimais. Po edukacijos apsilankėme Kelmės savivaldybėje ir grįžę namo vakarą praleidome Užvenčio kultūros centro suorganizuotoje lietuvių liaudies vakaronėje. Joje šokome, dainavome, žaidėme žaidimus, klausėmės lietuvių liaudies muzikos.

      Ketvirtąją dieną keliavome į greta Palangos esantį miniatiūrų muziejų „Babilono sodai“. Ten pamatėme garsiausius Europos, Azijos, Australijos ir Afrikos statinius. Po apsilankymo parke vykome į Palangos gintaro muziejų, jame sužinojome, kaip ir iš kur atsiranda gintarai, kokia jų paskirtis ir kaip atskirti tikrą gintarą nuo netikro. Tuomet pasivaikščiojome Birutės parku ir pajūriu, nuėjome iki Palangos tilto, nuo ten tęsėme kelionę J. Basanavičiaus gatve. Po vakarienės, maitinome įvairius žvėrelius HBH žvėrinčiuje savo atsivežtomis daržovėmis, vykome namo.

     Penktąją dieną, ankstų rytą, atsisveikinome su svečiais iš Vokietijos ir išleidome juos namo. Susirinkę į gimnaziją, dalinomės visos savaitės įspūdžiais, juos surašėme lietuvių ir anglų kalbomis, taip pat žiūrėjome mūsų veiklų nuotraukas ir vaizdo įrašus, iš jų kūrėme filmuką ir plakatą. Papietavę, Erasmus+ projekto dalyviai užsiėmė sportine veikla, tą dieną jie turėjo daug laisvo laiko, kurį praleido tarpusavyje stiprindami naujai užmegztus ryšius.

       Šeštąją dieną projekto dalyviai atsisveikino su mokinių ir mokytojų grupe, atvykusia iš Lenkijos. Likusios Lietuvos ir Ispanijos dalyvių grupės tęsė dieną pramogaudamos Šiauliuose, mokiniai džiaugėsi paskutinėmis akimirkomis drauge, o sekmadienio popietę teko atsisveikinti su paskutiniais likusiais svečiais iš Ispanijos.

      Projekte dalyvaujančių mokinių bei mokytojų nuomone ,,Erasmus+ European Youth, Your Voice Will Be Heard“ projektas yra puikus būdas pralaužti ledus tarp Europos jaunimo, skatinti juos bendrauti, aktyviai dalyvauti įvairiose veiklose, nebijoti reikšti savo nuomonę, susipažinti su įvairiomis kultūromis, žmonėmis, šalimis ir jų tradicijomis. Šis projektas skatina jaunų žmonių bendradarbiavimą, nes tik nuo jaunimo priklauso mūsų ateities gyvenimo gerovė.

Užvenčio Šatrijos  Raganos gimnazijos

I g klasės mokinė Vaiva Rimdeikaitė ir II g klasės mokinė Miglė Palubinskaitė.