Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijai – Žalioji vėliava

2022 m. spalio 13 d. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje rinkosi Kelmės rajono gamtosauginių mokyklų veiklų koordinatoriai ir mokiniai.  Renginio pradžioje nuskambėjo gimnazijos Muzikos skyriaus mokinių choro dainos. Po to į visus kreipėsi Liolių mokyklos  vedėja L. Dzimidienė, kurį pasveikino visus susirinkusius ir pakvietė pažiūrėti pradinių klasių mokinių parengtą šokį. Atvykusius į apdovanojimus Elvyravos, Aukuro pagrindinių mokyklų ir Liolių skyriaus kolektyvus pasveikino gimnazijos direktorius A. Pumputis, kviesdamas visus skleisti gamtosaugines idėjas bei būti tikrais gamtos saugotojais. Svarbu siekti, kad neigiami pokyčiai planetoje vyktų kuo lėčiau ir mes nebūtume abejingi mus supančiai gamtai.

Į gimnaziją atvyko Renaldas Rimavičius, Lietuvos žaliųjų judėjimo vadovas, kuris koordinuoja Gamtosauginių mokyklų programos įgyvendinimą. Jis mokyklai  ir svečiams už gamtosauginę veiklą įteikė Žaliąsias  vėliavas ir ragino saugoti gamtą kasdien atliekant nors ir  mažus darbus. Gimnazija jau antrą kartą buvo apdovanota Žaliąja vėliava.

  Po apdovanojimo ceremonijos komandoms buvo organizuojamos patyriminės veiklos, kurių tikslas – propaguoti ir skatinti sveiką gyvenimo būdą, o tai yra viena iš gamtosauginių mokyklų programos temų. Mokiniai tyrė įvairių skyčių sudėtį ir aiškinosi jų poveikį žmogaus organizmui. 

   Už malonų priėmimą gimnazijos kolektyvui dėkojo Aukuro pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Siliūnė ir Elvyravos pagrindinės mokyklos direktorė G. Maziliauskienė.

Žaliosios vėliavos apdovanojimas – tai aukščiausias tarptautinis apdovanojimas už gamtosauginę veiklą. Džiugu, kad mūsų darbai buvo pastebėti ir įvertinti. Dėkojame visai gimnazijos bendruomenei ir gamtosauginio komiteto pirmininkui E. Jafimovui už aktyvią gamtosauginę veiklą.

 

                                                                                                     Chemijos mokytoja    Loreta Dukauskienė