Tarptautinė Tolerancijos diena. Tolerancijos namas 2022

     Ne pirmi metai, lapkričio 16 dieną, mūsų gimnazijoje mokinių seimelio nariai  pakviesti sistorinekomisija.lt inicijavo ir organizavo Tarptautinės Tolerancijos dienos iniciatyvą – ,,Tolerancijos namas 2022‘‘. Klasių valandėlėse mokiniai su klasių auklėtojais, seimelio nariais,  kalbėjosi apie savo artimiausią aplinką, ten, kur gyvename, diskutavo: ar mokiniai pastebi, atkreipia dėmesį į žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/ netolerancijos atvejus. Nes šių metų Tolerancijos dienos simbolis – namas – skirtas aptarti tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Tačiau kartais žmonių skirtingumas sukelia kitiems pyktį. Tad per siūlomą Tolerancijos namo simbolį kviesta diskutuoti apie skirtingus požiūrius, situacijas iš šių dienų aktualijų bei pavyzdžių.

     Į Tolerancijos dienos minėjimą mokinių seimelis įtraukė ne tik 5-8, gimnazijos I– IV klasių, bet  ir pradinių klasių mokinius. Su jaunesniais mokiniais susitiko personažas Dinozauras – didelis, stiprus, bet tuo pačiu draugiškas ir tolerantiškas, kuris mokinių prašė sukurti pasakos apie Dinozaurą pabaigą. Manome, kad kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

     Su vyresniaisiais bendraamžiais seimelio nariai diskutavo ne tik apie toleranciją namuose, bet ir palietė tolerancijos/ netolerancijos atvejus mokykloje – antruose namuose.

    Minint tarptautinę Tolerancijos dieną buvo kuriamos tolerancijos vėliavėlės, ant kurių mokiniai užrašė savo mintis, kas jiems yra tolerancija.    

    Tai buvo tolerancijos pamoka mokiniai – mokiniams.

    Lapkričio 18 dieną vyko ,,Tolerancijos namo 2022“ parodos atidarymas.

 

Mokinių seimelio kuratorė, socialinė pedagogė Dalia Orlakienė

Mokinių seimelio pirmininkė Justina Macijauskaitė