Sporto projektas ,,Judėk, sužinok, atrask“

Toliau tęsiasi sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamas sporto projektas ,,Judėk, sužinok, atrask“, kuriame dalyvauja ir Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius. Viena iš projekto veiklų – šiaurietiškas ėjimas su lazdomis. Tai sparčiai populiarėjantis sveikatingumo būdas Lietuvoje.

            Mūsų ugdymo įstaigoje apsilankė sveikatingumo skatinimo entuziastė, aktyvi įvairių sportinių žygių dalyvė, Kelmės rajono savivaldybės tarybos narė, Užvenčio kultūros centro renginių organizatorė Ona Granickienė. Daug metų ji kilometrus matavo bėgdama, o prieš porą metų į rankas paėmė šiaurietiško ėjimo lazdas.

           Mums buvo smalsu sužinoti: ar šiaurietiškas ėjimas – sportas, mankšta ar lengvas pasivaikščiojimas su lazdomis? Pirmas įspūdis vaikams – kaip lengva ir nesudėtinga. Lengvumo įspūdis greit išsisklaidė kai lazdas reikėjo priderinti prie savo ūgio. Onutė supažindino mus su šiaurietiško ėjimo pradmenimis. Vaikams pynėsi kojos su rankomis ir paprastas žingsniavimas tapo sunkiai įveikiama kliūtimi. O. Granickienė – patyrusi šios sportinės veiklos atstovė. Ji kasdien su lazdomis nueina po 5-10 km., todėl patarimų ir pamokymų vaikams negailėjo. Mes mokėmės ištiesti nugaras ir ,,laikyti“ pečių liniją, ritmingai žingsniuoti, pradedant nuo kulno ir teisingai kvėpuoti. Su ėjimo lazdomis matavome savo žingsnio ilgį, atlikome įvairius pratimus.

          Veikla buvo intensyvi, įdomi ir labai naudinga vaikų sveikatinimui. Oro sąlygos neleido mums išeiti į lauką, todėl artimiausią dieną visi bėgsime į lauką ir pratęsime užsiėmimus, kurie mums labai patiko.

 

 

Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus vedėja Virginija Graževičienė