Savanorystė. Susitikimas su jaunimo reikalų koordinatore

Birželio 14 dieną gimnazijoje lankėsi Kelmės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Vaida Samušienė ir Dalia Noraitė – Borusienė, Akmenės rajono jaunimo ir jaunimo organizacijų organizacijų sąjungos ,,Jaunimo apskritasis stalas“ vadovė, Jaunimo savanoriškos tarnybos Akmenės, Kelmės ir  Radviliškio rajonams organizatorė.

Pagrindinis lankymosi gimnazijoje tikslas – supažindinti jaunuolius su savanorystės idėja, savanoriška veikla, jos formomis.

Savanorystė – tai savo noru pasirinkta veikla, už kurią paprastai negaunamas finansinis atlygis ir kuri yra naudinga visuomenei.

Mokiniai sužinojo, kad savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 m. bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje, kaip tai numatoma LR savanoriškos veiklos įstatyme. Kiekviena organizacija numato savanorių poreikį bei atitinkamą profilį, o susitikus gyvai derinami abiejų pusių lūkesčiai: užduotys, veiklų apimtys, tvarkaraštis, komunikacija derinant abiejų šalių galimybes. Bet kuri nepelno siekianti organizacija gali pasirašyti dvišalę savanoriškos veiklos sutartį ir pasitelkti savanorius. Savanoriai dominančią organizaciją gali rasti savarankiškai duomenų bazėje arba kreiptis į savanorišką veiklą organizuojančią  organizaciją (SVO organizaciją) savo apskrityje arba savivaldybėje.

Savanoriška veikla gali būti labai įvairių formų – savanoriška veikla ir savanoriška tarnyba, nacionalinė ir tarptautinė savanoriška veikla, trumpalaikė ir ilgalaikė. Kiekviena forma turi savų pranašumų, tad labai svarbu pasirinkti ne tik temą, bet ir formą, atitinkančią savanorio poreikius.

Socialinė pedagogė, profesijos patarėja, mokinių seimelio kuratorė Dalia Orlakienė

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on pinterest