RESPUBLIKINIS/TARPTAUTINIS BENDROJO LAVINIMO MOKYKLŲ MOKINIŲ SOCIALINIS – PAŽINTINIS, PATYRIMINIS- KŪRYBINIS PROJEKTAS „SVAJOJU BŪTI..“

                    Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija kvietė respublikos ir užsienio bendrojo lavinimo mokyklų mokinius, mokytojus, švietimo pagalbos ir karjeros specialistus pagalvoti apie šiuolaikinio jaunimo ir vaikų profesinio kelio pasirinkimą. Socialinio, pažintinio, patyriminio bei kūrybinio projekto idėją atspindėjo šios mintys: ,,Darbas žmogų puošia“ (lietuvių patarlė). ,,Nedrausk savo svajonių. Priešingai, svajok iš tikrųjų uoliai ir tikėk savo svajonių įgyvendinimu, nes jos padaro tave didesniu, tvirtesniu ir geresniu. Kokios yra tavo svajonės, toks bus ir tavo gyvenimas.“ (Amerikiečių rašytojas Orison Swett Marden).

                      Projekto tikslas – skatinti mokinius domėtis įvairiomis profesijomis savarankiškai ar padedant mokytojams, pagalbos ir/ ar karjeros specialistams, išsakyti savo mintis apie svajones, būsimą profesiją, darbui atlikti reikalingus įgūdžius, žinias, mokėjimus, asmenines savybes.

                      Tikslas siekiamas atliekant šiuos uždavinius: ugdant mokinio socialines, asmenines ir dalykines kompetencijas, įtvirtinant kompiuterinio raštingumo įgūdžius, ugdant mokinių kūrybinius gebėjimus, plėtojant bendradarbiavimą tarp šalies ir užsienio ugdymo įstaigų.

                     Projekte dalyvavo Lietuvos sveikatos mokslo universiteto pradinės ir Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklų, Panevėžio Alfonso Lipniūno, Klaipėdos ,,Santarvės“, Jurbarko Naujamiesčio progimnazijų, Švenčionių profesinio rengimo centro bei Švenčionių Zigmo Žemaičio, Vilniaus miesto savivaldybės Grigiškių ,,Šviesos“, Alytaus Jotvingių, Kelmės Jono Graičiūno ir Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijų mokiniai ir jiems padėję pedagogai.

                    Mokiniai darbuose atskleidė savo svajones, norus,  lūkesčius bei šių dienų aktualijas, išsakė ir kūrybiškai pateikė pagrindines asmenines savybes.

                    Projektui pateikti 37 mokinių darbai. Mokiniams pasiruošti padėjo 13 pedagogų – karjeros specialistų, socialinių ir specialiųjų pedagogų, dalyko mokytojų.

                    Mokinių darbai  sukelti į virtualią parodą, kurią galima aplankyti 2023 metų sausio mėnesį Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos tinklapyje.

Projekto pristatymą skaidrėse rasite čia…

Projekto idėjos autorė Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė, karjeros specialistė  Dalia Orlakienė

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on pinterest