Projekto ,,Sporto salės atnaujinimas Užvenčio gimnazijoje“ užbaigimas ir atnaujintos sporto salės atidarymo šventė

2024 metų sausio 18 – oji diena ypatinga Užvenčio gimnazijoje, nes buvo užbaigtas projektas ,,Sporto salės atnaujinimas Užvenčio gimnazijoje“ ir vyko atnaujintos sporto salės atidarymo šventė. Į ją susirinko gausus būrys garbingų svečių: Kelmės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus laikinai einanti vedėjos pareigas Sonata Venckienė, Kelmės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Michailovas, Užvenčio miesto seniūnas Linas Mačernius, Užvenčio miesto buvusi ir esama bendruomenės pirmininkės Dalia Barauskienė ir Laima Norkienė, UAB INOVASTA atstovas (pardavimų vadybininkas) Edvardas Lisauskas, Kelmės VVG pirmininkė Nelė Želvienė, Kelmės sporto centro direktorius Vaidotas Monkevičius ir jo pavaduotoja Laura Balsytė, Užvenčio kultūros centro direktorė Odeta Kuličauskienė, Užvenčio Šv. Marijos Magdalietės parapijos klebonas Aivaras Jurgilas.

            Šventės pradžioje kalbėjo gimnazijos direktorius Albertas Pumputis, jis padėkojo visiems, kurie prisidėjo prie sporto salės renovacijos, teigė, kad kelis mėnesius iš eilės, kol vyko patalpų renovacija, mokiniai sportavo kitose gimnazijos erdvėse. Mokiniai nekantriai laukė, kada salėje vėl  pradės vykti fizinio ugdymo pamokos, neformalaus švietimo užsiėmimai ir suaugusieji galės aktyviai leisti laiką, organizuoti sporto varžybas. Jis džiaugėsi, kad sporto salė pagaliau renovuota, kad joje niekada nenutils mokinių balsai, kamuolių dunksėjimas bei aistruolių džiaugsmo šūksniai, kad šiandien šios patalpos teikia malonumą akims, džiaugsmo širdims. Įžengęs į ją tikrai pasijunti esąs labai mažas, bet trokštantis sportuoti ir augti.

           Atnaujintą sporto salę pašventino klebonas A. Jurgilas. Jis linkėjo, kad čia visada klestėtų  sveikata, vikrumas ir tyrumas, kvietė moksleivius, jaunimą ir suaugusiuosius aktyviai sportuoti, išnaudoti sukurtas palankias sąlygas fiziškai tvirtėti, sveikai ir kultūringai leisti laisvalaikį.

            Šventinę nuotaiką kūrė ne tik padėkos, sveikinimo žodžiai, gautos dovanos, bet ir 4 – II g klasių mergaičių atliekama nuotaikinga daina (muzikos mokytojos Judita Rumbinienė ir Erika Lukšaitė). Viena iš iškilmingiausių šventės akimirkų – simbolinis juostos kirpimas. Ją gimnazijos direktorius A. Pumputis kartu perkirpti pakvietė jau minėtus svečius: Sonatą Venckienę, Liną Mačernių, Laimą Norkienę, Edvardą Lisauską, Nelę Želvienę. O visi šventėje dalyvavę svečiai pasidalino savo mintimis apie bendradarbiavimą, bendrą tikslo siekimą, palinkėjo mokiniams būti fiziškai aktyviems ir sėkmingai bei atsakingai naudotis gimnazijos sporto erdvėmis, o visai bendruomenei – nepritrūkti kūrybinių idėjų ir jomis užpildytų šias patalpas.

            Gimnazijos direktorius A. Pumputis dėkojo visiems, kas pritarė sumanymui atnaujinti sporto salę, padėjo rengiant projektą, kokybiškai atliko suplanuotus darbus. Nuo projekto paraiškos patvirtinimo 2022-02-14 iki paskutinio užbaigto darbų akto pasirašymo 2023-12-14 dienos visa bendruomenė kantriai laukė atnaujintos sporto salės atidarymo. Taip pat jis nuoširdžiai dėkojo Užvenčio miestelio bendruomenei, Kelmės VVG pirmininkei ir nariams, Kelmės rajono savivaldybės tarybai (skyrė 7300 Eur.) gimnazijos darbuotojams (Sauliui Šukliui ir Kęstučiui Jaruševičiui), Kelmės savivaldybės tarybos nariui Algirdui Steponkevičiui už pritarimą bei pagalbą atliekant projektavimo darbus. Jis teigė, kad atnaujintos sporto salės projekto planuojamos išlaidos buvo grindžiamos pagal Aprašą, skirtą VPS priemonei „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-9, patvirtintą Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės valdybos 2020 m. gegužės 20 d. sprendimu Nr. 4. Paramos lyginamoji dalis 80 proc. gavome 28898,20 Eur. Kelmės rajono savivaldybės taryba skyrė 7316 Eur.

              Vėliau šventės dalyviai pasveikino gimnazijos fizinio ugdymo mokytoją metodininką Aidą Juozapavičių, kuris tą dieną šventė gimtadienį. Mokytojas A. Jupzapavičius labai džiaugėsi ir pakvietė norinčius šventės dalyvius išbandyti krepšinio lentą, mesti keletą baudų bei atnaujintoje sporto salėje pradėjo vyresnių klasių mokinių trijų komandų tinklinio turnyrą.

             Tinklinio varžybų pabaigoje direktoriaus pavaduotoja ugdymui Silva Vaškevičienė ir mokytojas A. Juozapavičius pasidžiaugė atnaujinta sporto sale ir apdovanojo tinklinio turnyro prizininkus ir nugalėtojus.

            Sporto salė šiame laikmetyje užima svarbų vaidmenį visos gimnazijos gyvenime, nes daug dėmesio skiriama mokinių sveikai gyvensenai, judrumui, judėjimui, sportinei veiklai. Džiugu, kad tokią atnaujintą erdvę nuo šiandien turės Užvenčio gimnazijos mokiniai ir mokytojai bei visa miesto bendruomenė.

                                                             Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolanta Venckienė