Netradicinė klasės valandėlė, apie pareigas ir atsakomybę, nagrinėjant Lietuvos Respublikos Konstituciją

    Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, pasitikdamas spalio 25-ąją minimą Konstitucijos dieną, visą šį mėnesį organizavo ir  kvietė mokyklų bendruomenes, neformaliojo švietimo mokyklų mokinius, jaunimo organizacijas ir sambūrius į jubiliejinę, 10-ąją, pilietinę akciją „Konstitucija gyvai“.

      Jos tikslas supažindinti jaunimą su dabartinėje Lietuvos Respublikos Konstitucijoje deklaruojamomis nuostatomis, paminėti Lietuvos Valstybės Konstitucijos metus, skirtus 1922 m. priimtos pirmosios modernios, nuolatinės ir demokratinio turinio LR Konstitucijos šimtmečiui.

     6 klasėje vyko klasės valandėlė, kurią vedė socialinė pedagogė Dalia Orlakienė. Remiantis Lietuvos Respublikos konstitucija, Vaiko teisėmis, buvo diskutuojama apie pagarbą ir atsakomybę sau ir kitiems, esantiems šalia: suaugusiems ir bendraamžiams. Dirbdami grupėse, mokiniai skirstė teiginius į galimus ir negalimus vykti viešoje erdvėje, mokykloje. Šeštokai pateikė mini CV bei ,,rinko“ klasės atstovus, galinčius dalyvauti  Prezidento patarėjų komandoje.

     Ši klasės valandėlė buvo skirta pagrindinio šalies dokumento, Lietuvos Respublikos Konstitucijos, pažinimui. Mokiniai atsakingai atliko užduotis, ,,išrinko‘‘ klasės draugus, kurie net Prezidentui galėtų patarti, remdamiesi  ne tik klasiokų gerais akademiniais pasiekimais, bet ir asmeninėmis jų savybėmis – draugiškumu, supratingumu, rūpestingumu, gebėjimu padėti silpnesniems. Mokiniai teigė, kad klasės valandėlėje buvo įdomu aktyviai veikti, sužinoti įdomių dalykų, reikšti savo nuomonę, išklausyti ir suprasti.

 

6 klasės auklėtoja Jolanta Venckienė

Socialinė pedagogė Dalia Orlakienė