Nepažintas mikropasaulis: pamatyk nematomą

Antros klasės mokiniai su mokytoja Danute Ivanauskiene lankėsi Vilniaus Universiteto Šiaulių akademijos STEAM centre ir dalyvavo edukacinėje veikloje „Nepažintas mikropasaulis: pamatyk nematomą“. Mus supantis pasaulis labai platus, o visi mus supančio pasaulio objektai sudaryti iš mikro objektų – „mažų plytų“, sudarančių net pačią Visatą. Kaip pamatyti tai, kas nematoma? Norint įsiveržti į šią karalystę, reikalingi specialūs prietaisai. Veiklos metu mokiniai susipažino su mikroskopų sandara, jų rūšimis, mokėsi naudotis mikroskopu, praktiškai gamino didinimo sistemą. Stebėjo mikropreparatus ir kitus objektus pro skirtingus mikroskopus:  monokulinį, binokulinį ir mikroskopą su išoriniu ekranu, analizavo ir lygino skirtingais mikroskopais gautus 40, 100 ir net 400 kartų padidintus vaizdus. Stebėjo akimi nematomus objektus: uodo galvą, uodo lervą, musės, drugelio, bitės burnas, musės ir bitės koją, bitės sparną, gamino zebrinos lapo mikropreparatą, stebėjo žioteles. Smagu, kad edukaciją vedė buvusi mūsų gimnazijos mokytoja Diana ir Jurgita. Ačiū joms už įdomiai praleistą laiką. Dėkojame tėveliams už finansinę pagalbą.

Mokytoja Danutė Ivanauskienė