„Gražios raidės – dailus raštas“

Balandžio 11 d. – gegužės 6 d. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje vyko respublikinis dailaus rašto konkursas, skirtas Šatrijos Raganos 145 gimimo metinėms ir gimnazijos vardo 20 – iui paminėti, „Gražios raidės – dailus raštas“. Mokiniams buvo pateiktas tekstas iš Šatrijos Raganos apysakos „Sename dvare“. Pirmos ir antros klasės mokiniai nurašė trumpesnę ištrauką, o trečios ir ketvirtos klasės mokiniai – ilgesnę. Buvo gauti 85 mokinių darbai iš Kelmės rajono, Ignalinos, Švenčionių, Jonavos, Rokiškio, Panevėžio, Klaipėdos,  Trakų, Marijampolės, Biržų, Tauragės, Šilutės miestų ir rajonų mokyklų. Pirmokų darbų buvo gauta -17, antrokų – 27, trečiokų -23 ir ketvirtokų -18. Visi gauti darbai tvarkingi, atitinkantys reikalavimus (pagal nuostatus).

Prieš pradedant vertinti darbus, viena mokytoja pasakė, kad gražiai ir taisyklingai rašyti, geba ne kiekvienas. Ir su lyg kiekvienais metais gražiai rašančių mokinių mažėja. Juk dabar  mūsų kasdienybe tapusi telefono ar kompiuterio klaviatūra palengvina rašymo procesą, nes parenka šriftą, dydį, formą, ištaiso net klaidas, tai iš tiesų šiame „greitkelio amžiuje“ patogu, greita, bet ar prasminga tiek, kiek rašymas ranka? Dailyraščio konkursas ir buvo  rengiamas pasirinktai temai prisiminti, įprasminti. Iš gausaus būrio darbų buvo sunku atrinkti pačius dailiausius. Pirmą vietą tarp pirmokų užėmė Emilija Latanauskaitė iš Klaipėdos Sendvario progimnazijos, antrą vietą – Gustė Kumpytė iš Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos, trečią – Povilas Spalvis iš Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos. Tarp antrokų pirma vieta atiteko Rusnei Komkaitei iš Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos, antra vieta – Paulinai Jurkevičiūtei iš Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos, trečia – Elingai Stanevičiūtei iš Jonavos Raimundo Samulevičiaus gimnazijos. Tarp trečiokų pirmą vietą užėmė Viltė Kontenytė iš Klapėdos „Saulutės“ mokyklos – darželio, antrą vietą – Vesta Kriščiūnaitė iš Marijampolės marijonų gimnazijos, trečią – Vytautė Valiūtė iš Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos. Iš ketvirtokų pirma vieta atiteko – Ievai Raukaitei iš Šilutės Žibų pradinės mokyklos, 2 vieta – Rugilei Nikvidavičiūtei iš Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos ir trečia – Paulinai Dabulskytei iš Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos.

Pasidalinkite šia naujiena

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on pinterest