ETNINĖS KULTŪROS EDUKACINĖS VEIKLOS

Balandžio mėnesį 7 klasės mokinai per technologijų pamokas dalyvavo KP edukaciniame nuotoliniame užsiėmime „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“, paruoštą Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojo dr. Vytauto Tumėno. Užsiėmimo pradžioje edukatorė kompiuterio ekrane demonstravo Gintaro muziejuje eksponuojamų VI-XIII a. kuršių genties dirbinių nuotraukas, patraukliai ir suprantamai išaiškino jų ryšį su Rėdos rato ir Gyvybės medžio sąvokomis.  Veikla buvo tęsiama žiūrint pažintinį edukacinį filmą „Baltų pasaulėvaizdžio ženklai“ . Praktinio užsiėmimo metu inovatyviai ir įtraukiai,  pagal  mokytojams atsiųstą metodinę priemonę apie baltiškąją simboliką, dalyviai kūrė ženklus savomis, su edukatorėmis iš anksto aptartomis, priemonėmis: kūrė ant  odos laikiną tatuiruotę ir  klijavo iš pagaliukų ant kartono. Užsiėmimas skatino mokinių  smalsumą ir atvirumą naujai raiškai, inspiravo kūrybinę vaizduotę. Mokinių veiklas organizavo technologijų mokytoja metodininkė Silva Vaškevičienė.