ERASMUS PROJEKTO PRADŽIA STRASBŪRE

2022 m. balandžio 26-30 d. Strasbūre (Prancūzija) įvyko Erasmus+ projekto „European Youth – Your Voice Will Be Heard!“ koordinatorių susitikimas. Susitikime dalyvavo projekto koordinatoriai iš Vokietijos, Ispanijos, Lenkijos ir Lietuvos, po 2 atstovus iš kiekvienos šalies. Lietuvą (Užvenčio Šatrijos Raganos Gimnaziją) atstovavo anglų kalbos mokytojos Ilona Kučinskienė ir Ramunė Piniauskaitė.

„European Youth – Your Voice Will Be Heard!“ – tai tarptautinės Štutgarto (Vokietija) mokyklos projektas, kurio tikslas atskleisti, ką jaunimui reiškia būti europiečiais. Projekto metu siekiama išsiaiškinti, kaip jauni žmonės suderina europietiškumą, kartu išlaikydami savo tapatumą, kalbą, kultūrą. Projekte dalyvaujančių šalių atstovai kviečiami išeiti iš savo mokyklos ribų ir įsitraukti į tarpkultūrinį bendravimą, suteikiant jaunimui balsą – galimybę būti išgirstiems.

Pagrindinė projekto „European Youth – Your Voice Will Be Heard!“ idėja bus įgyvendinama sukuriant bendrą kūrinį – Europos jaunimo himną ir jo vaizdo klipą. Himnas bus atliekamas keturiomis skirtingomis projekto dalyvių kalbomis, panaudojant kiekvienos šalies tapatumą pabrėžiančius folkloro elementus, derinant juos su šiuolaikine repo stiliaus muzika. Himną – kaip galutinį bendrystės produktą – planuojama pristatyti prie Europos parlamento pastato, Strasbūre, surengiant „Flash mob“ pasirodymą, kurio metu jaunimas iš visų keturių projekto dalyvių šalių, skambant himnui sušoks nuotaikingą šiuolaikinį šokį.

Tikimasi, kad šio projekto įgyvendinimas taps įdomia ir įkvepiančia patirtimi kiekvienam projekto dalyviui! O projekto vykdytojams – tarptautinei Štutgarto mokyklai – tai gali tapti tarpdalykinio mokymosi dalimi, papildančia jų mokymąsi remiantis vizija „Mokymasis ne tik klasėje“.

Koordinatorių susitikimo Strasbūre metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas ateinančių metų biudžeto aptarimui, mokinių mobilumo planavimui bei programos kūrimui baigiamajam projekto darbui. Tarp posėdžių įsiterpė laikas susipažinimui su miestu, kurio metu koordinatoriai aplankė Strasbūro katedrą, susipažino su Strasbūro senamiesčiu, aplankė keletą muziejų bei Europos Parlamento pastatą.

Mokytoja Ramūnė Piniauskaitė