Erasmus+ projekto „European Youth – Your Voice Will Be Heard!“ pirmasis (mokinių mobilumas) partnerių šalių susitikimas

2022 m. rugsėjo 19-23 d. Ourense mieste, Ispanijoje Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos ir Vaiguvos Vlado Šimkaus skyriaus 11 – 13 metų mokiniai Matas Kuličauskas, Eimantas Žymantas, Lukas Domeika, Liepa Šimkutė, Liepa Gedvilė ir Greta Rutkauskaitė kartu su anglų kalbos mokytoja ir projekto vadove Ilona Kučinskiene bei geografijos mokytoju metodininku Eugenijumi Jafimovu dalyvavo Erasmus+ projekto „European Youth – Your Voice Will Be Heard!“ pirmajame (mokinių mobilumas) partnerių šalių susitikime. Jame taip pat dalyvavo Vokietijos, Ispanijos, Lenkijos mokinių komandos.

     „European Youth – Your Voice Will Be Heard!“ – tai tarptautinės Štutgarto (Vokietijos) mokyklos projektas, kurio tikslas – atskleisti, ką jaunimui reiškia būti europiečiais. Susitikimo metu 4 šalių mokiniai, dalyvaudami mišriose komandose, kūrė žodžius bendrai dainai, judesius šokiui. Ispanijoje mokykloje mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose: mokėsi ispanų šokių, ragavo įvairiausių šios šalies patiekalų, dalyvavo sporto ir orientacinėse varžybose, maudėsi baseine. Mokiniai susirado daug draugų, maloniai bendravo, buvo šiltai priimti ispanų mokinių šeimose, kuriose gyveno.

     Ispanijoje mokiniai lankėsi Santjago de Kompostela mieste, kuris  yra piligriminio Šv. Jokūbo kelio galutinė vieta. Gyveno ir vieną dieną tyrinėjo Ourense miestą, esantį prie Minjo upės. Aplankė Gotikinę katedrą, romėnų tiltą, As Burgas karštąsias versmes, sostinę Madridą, Retiro parką, centrinę miesto aikštę. Paskutinę dieną mūsų mokyklos mokiniai su mokytojais savarankiškai autobusu vyko prie Atlanto vandenyno, esančio už 100 km., lankėsi Vigo mieste.

    Mokiniai džiaugėsi turėję galimybę dalyvauti projekte, nes jame jie ne tik gilino anglų kalbos žinias, bet ir kad pasiektų kelionės tikslą, keliavo įvairiomis transporto priemonėmis.  Išvykų metu mokiniai pamatė žymiausias Ispanijos vietas. Taip pat turėjo galimybę pažinti Ispanijos žmones, iš arti stebėti jų gyvenimą, kultūrą, ragauti maistą ir tyrinėti aplinką, bent trumpam tapti jos dalimi. Susitikime dalyvavę mokiniai džiaugėsi, kad susipažino ir susidraugavo su bendraamžiais iš Ispanijos, Vokietijos ir Lenkijos.

    Įspūdžių ir šiltų jausmų kupini, mokiniai laukia netrukus atvyksiančių šio projekto partnerių Lietuvoje.

                                             Geografijos mokytojas metodininkas Eugenijus Jafimovas