Ekskursija į Klaipėdos zoologijos sodą, prie Melnragės molo

Birželio 6 d. pirmos klasės mokiniai su mokytoja Danute Ivanauskiene ir mokinių mamytėmis vyko į Klaipėdos zoologijos sodą, prie Melnragės molo. Pažintinė kelionė prasidėjo nuo zo-ologijos sodo. Klaipėdos zoologijos sodas savo veiklą pradėjo 2001 metais. Zoologijos sode šiuo metu yra apie 200 vienetų gyvūnų. Šią kolekciją sudaro per 150 rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.  Nuo 2014 metų sodas gavo zoologijos sodo statusą ir pakeitė pavadinimą. Klaipėdos zoologijos sodas gali didžiuotis turėdamas vienus iš rečiausių Baltijos šalyse baltuosius tigrus., kurie sužavėjo ekskursijos dalyvius. Vaikams labai patiko bezdžionės makakos, kupranugariai, bizonai, kengūros, baltieji vilkai, povai. Pirmokai labai susidraugavo su ožiukais, net vardus jiems sugalvojo. Iš zoologijos sodo keliavome prie Melnragės molo. Klaipėdos uostas turi du lygiagrečius molus, pietinio molo ilgis – 1227 m, o šiaurinio – 1158 m. Jie pastatyti ant polių, viršvandeninė dalis išmūryta iš akmenų. Šiaurinis molas buvo statomas nuo 1834 m. iki 1884 m., o pietininis – nuo 1847 m. iki 1861 m. Šių molų funkcija – nukreipti Danės upės žiočių srovę į Baltijos jūrą, apsaugoti plaukimo vagą nuo užteršimo. Vaikams pasisekė pamatyti, kaip pro uosto vartus į uostą įplaukia ir išplaukia krovininiai laivai. Išbandėme ir jūros vandenį, mums jis nebuvo šaltas, vaikai braidė, šokinėjo per nedideles bangeles, džiaugėsi šiltu smėlių, pajūrio akmenukais, kriauklėmis. Po skanių pietų pasukome namo. Grįždami pirmokai vis dar aptarinėjo matytus gyvūnus, dalinosi įspū-džiais, kuriuos žadėjo papasakoti namie laukiantiems namiškiams.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Danutė Ivanauskienė