Autorinės mokinių sukurtos knygos

Gegužės 2 dieną gimnazijoje pristatytos 2 autorinės mokinių sukurtos knygos. Renginio metu skambėjo 7 klasės mokinės Austėjos B. pianinu atliekami kūriniai.

Knygas pristatė 3 klasės mokinys Simonas K. ir 7 klasės mokinė Aleksandra R. Knygų pristatyme dalyvavo 1-4 ir 5-7 klasių mokiniai. Simonas pristatė knygą „Kaip katinas bailius tapo drąsuoliu“, o Aleksandra – „Katė plėšikė“. Abiejų autorių sukurtų knygelių pagrindiniai veikėjai – katės. Jie abu nuo mažens žavisi šiais gyvūnais.

Simonas ne tik pats parašė, bet ir iliustravo savo knygelę kompiuterine grafika. Piešti kompiuteriu – berniuko pomėgis. Nors kol kas knygelė įrišta mokykloje ir  yra vos keli jos egzemplioriai, jis svajoja ateityje išleisti ją leidykloje. Berniuko auklėtoja Edita K. pristatė Simoną, kaip kūrybišką asmenybę nuo pat pirmos klasės, papasakojo apie jo talentą rašant rašinius bei piešiant piešinius.

Aleksandros knyga 2019 metais išleista SAULINGA leidykloje, 500 vnt. tiražu. Kadangi pati knygos iliustruoti nesiryžo, teko surasti iliustratorę, redaktorę, leidyklą, kuri išleis knygą. Ji parodė per multimediją pristatymą, kuriame mokiniams papasakojo koks ilgas kelias nuo knygos parašymo iki jos leidybos. Šiandien Aleksandra džiaugiasi savo patirtimi ir ja dalijasi su kitais mokiniais, linkėdama pagalvoti, koks talentas slypi jų širdelėse, ir drąsiai jį parodyti kitiems. Mergaitė dėkinga mamai už visokeriopą palaikymą, paskatinimą tobulėti, kurti ir pagalbą įgyvendinant savo svajones. Renginį rengė informacinio centro vedėja S. Tekorienė ir bibliotekininkė L. Norkienė.