Aukštųjų mokyklų mugė 2024

    Sausio 18-tąją gimnazijos IV g klasės mokiniai vyko  į Kauno „Žalgirio“ arenoje duris atvėrusią  Aukštųjų mokyklų mugę. Šiemet esamiems ir būsimiems abiturientams savo studijų programas pristatė 35 Lietuvoje veikiančios mokslo įstaigos.

     Karjeros mugės metu aukštųjų mokyklų atstovai jaunuoliams, tėvams, mokytojams ir karjeros specialistams atsakė į  iškilusius klausimus apie studijų programas, stojimą į aukštąsias mokyklas ir karjeros perspektyvas. Mugėje netrūko ir įtraukiančių bei vertingų renginių: vyko Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuojamas forumas, buvo skaitomi įdomūs pranešimai ir dalijamasi sėkmės istorijomis.

     Mugėje sutikome visus Lietuvos didžiuosius universitetus, kurie būsimiesiems studentams pristatė studijų programas, gretutinių studijų galimybes.

     Lietuvos kolegijos karjeros mugėje lankytojams suteikė daug informacijos apie jų siūlomas aukštojo mokslo programas, išskirdami jų ugdomas šiandieninėje darbo rinkoje darbdaviams ypatingai aktualias kompetencijas.

     Profesinio mokymo įstaigos, centrai jaunuolius kvietė susipažinti su siūlomomis profesinio mokymo programomis, o savo turimus talentus, pomėgius ar hobius paversti sėkminga ateities karjera, greitai įsilieti į darbo rinką.

     Renginio tikslas: didinti bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas sistemos efektyvumą, siekiant užtikrinti sąmoningą ir informacija paremtą studijų pasirinkimą ir prieinamumą; aukštesniųjų klasių moksleivius, mokytojus ir visus, kurie domisi aukštuoju mokslu, supažindinti su aukštųjų mokyklų siekiais ir tikslais, pirmosios ir antrosios pakopos studijų programomis, pasirinkimo galimybėmis ir priėmimo tvarka.

     Džiaugiamės ir mes, mokytojai, gavę vertingų patarimų, kaip padėti surasti savo kelią mokiniams.

 

Socialinė pedagogė, karjeros specialistė Dalia Orlakienė

IV g klasės auklėtoja Danutė Mickevičienė