Aukštųjų mokyklų mugė 2023

     Studijų pasirinkimas kiekvienam jaunam žmogui yra labai atsakingas ir sudėtingas procesas, todėl svarbu susikurti viziją: kuo jis tikisi tapti ir kokių veiksmų turėtų imtis to siekiant. Todėl UAB „Ekspozicijų centras“ su partneriu Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) siekdami palengvinti moksleivių sprendimą,   sausio 19 dieną Kauno Žalgirio arenoje organizavo „Aukštųjų mokyklų mugę 2023“.

    Renginio tikslas: didinti bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas sistemos efektyvumą, siekiant užtikrinti sąmoningą ir informacija paremtą studijų pasirinkimą ir prieinamumą; aukštesniųjų klasių moksleivius, mokytojus ir visus, kurie domisi aukštuoju mokslu, supažindinti su aukštųjų mokyklų siekiais ir tikslais, pirmosios ir antrosios pakopos studijų programomis, pasirinkimo galimybėmis ir priėmimo tvarka.

  Aukštųjų mokyklų mugėje dalyvavusiems gimnazijos ketvirtokams Lama BPO atstovai, stojimo komisijų nariai, universitetų atstovai ir, žinoma, panašiame pasirinkimo kelyje jau buvę ir esamieji studentai pristatė savo aukštąsias mokyklas,  supažindino  su stojimo tvarka, programomis, universitetų tarpusavio skirtumais, tolimesnių studijų ir karjeros galimybėmis. Aukštosios mokyklos pristatė savo inovacijas, išradimus, pateikė studentų darbų ekspozicijas. Arenos amfiteatre vyko dalyvių prisistatymai, paskaitos ir diskusijos su išskirtinėmis motyvuojančiomis asmenybėmis apie jų patirtį profesijos pasirinkime.

    Mugė suteikė galimybę susitikti su buvusiais mokiniais ir kolegomis, pasidalinti turima patirtimi.

    Džiaugiamės ir mes, mokytojai,  gavę vertingų patarimų, kaip padėti surasti savo kelią mokiniams.

    Aukštųjų mokyklų mugė! …ir sprendimas aiškus!

 

 

Socialinė pedagogė, karjeros specialistė Dalia Orlakienė

IVg klasės auklėtojas Mintautas Kazlauskas